KAYAHAN ŞARKILARINI SENFONİK SÖYLEYECEKLER

Magazin Cuma 12 Ekim 2018 02:00

İpek Açar "Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar senfonik projesini yapacağız Hakan Aysev'le birlikte. Maestromuz Alper Kömürcü ile çok özel hazırlandık."dedi.

Kayahan Şarkılarını Senfonik Söyleyecekler

Ayrıldıktan üç ay sonra tekrar bir araya gelerek nişanlanan Kayahan'ın eşi İpek Açar ile müzisyen Alper Kömürcü'den aşk dolu itiraflar... 24 ekimde CRR'de Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar senfonik projesini hayata geçirecek olan ikili sahnede profesyonelce işlerini yaptıklarını belirtip "Ayrılık küçük bir tökezlemeydi. Birbirimizi çok seviyoruz" dedi. İpek Açar, Hakan Aysev ve Alper Kömürcü, 2015'te hayatını kaybeden usta sanatçı ve besteci Kayahan'ın unutulmaz şarkılarını senfonik orkestrayla buluşturacak. Heyecanlı olduklarını ve her şarkı için özel görüntüler hazırladıklarını söyleyen İpek Açar "Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar senfonik projesini yapacağız Hakan Aysev'le birlikte. Maestromuz Alper Kömürcü ile çok özel hazırlandık. Her şarkı için özel görüntüler hazırlıyoruz. Senede bir defe İyi Ki Doğdun Kayahan konserleri yapıyoruz, bu sene üçüncüsünü gerçekleştirdik. Konserlerden sonra 'Devamını getirin' diye çok talepler, mesajlar geldi. Biraz da seyircinin isteğiyle doğmuş bir proje bu. Turne için çok istekler var. Kayahan şarkıları özel ve herkesin hayatına dokunmuş şarkılardır biz de onun şarkılarına ses ve nefes olmaya devam edeceğiz" dedi.

Hakan Aysev ise Kayahan'ın şarkılarının senfonik müziğe yatkın olduğunu ve projenin içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtip şöyle konuştu: "Hayaller birleşti çünkü Kayahan şarkıları alt yapısı senfonik müziğe, çok sesliliğe çok yatkın. Yani bir Napoliten şarkı dinler gibi dinliyorsunuz. Uzun zamandır benim kafamda da bir hayaldi, sonra İpek'ten de böyle bir proje teklifi gelince hiç düşünmeden kabul ettim"

Konserin maestrosu Alper Kömürcü ise " 30 kişiyiz, 20 yaylı enstrümanımız var, Türk Pop müziğinin çok önemli bir bestecisini klasik müzik alt yapısıyla buluşturup önemli bir işe imza atıyoruz" ifadesini kullandı.

Ayrılıkları üç ay süren ve ardından barışarak nişanlanan İpek Açar ile Alper Kömürcü birliktelikleri hakkında ise ilk kez açıklamalarda bulundu. Barıştıktan sonra herkesten mutluluk mesajları aldıklarını söyleyen Açar, "Nişanlı olarak devam ediyoruz" derken, Kömürcü ise sahnede profesyonelce çalıştıklarını belirtip "Orası profesyonel bir arena ben kendi işime orkestraya, İpek seyirciye şarkılarına odaklanıyor. orada profesyonel bir ilişkimiz var. öyle de olması gerekiyor. işimize değer veren insanlarız" sözlerini kullandı. İkili ayrılık süreçlerini ise tökezleme olarak değerlendirip "Birbirimizi seviyoruz" diye konuştu.