KOÇ RAMS AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Spor Cumartesi 09 Haziran 2018 22:53

CEFL (Orta Avrupa Korumalı Futbol Ligi) finalinde Swarco Raiders'a 49-20 mağlup olan Koç Rams, turnuvayı ikinci sırada tamamladı.

Koç Rams Avrupa İkincisi Oldu

Bertan ERMAN

Karşılaşmanın ilk hücumunu gerçekleştiren Swarco Raiders, running back Sandro Platzgummer’in 6 yardalık koşu oyunuyla ilk touchdown sayısını buldu. Ekstra golün de sayı olmasıyla Avusturya temsilcisi, karşılaşmada 7-0 öne geçti.(9.28) Buna karşılık Koç Rams, üç hücum sonunda Ja’Vontae Hence’in 98 yarda koşu oyunu sonunda topu gol bölgesine taşımayı başardı. Genco Kaan Güler’in ekstra golü ile Bordo Siyahlılar, skora dengeyi getirdi. (7.39) Ancak Raiders, oyun kurcu Sean Shelton’ın yarı sahadan attığı pası tutan eide receiver Fabian Abfalter ile bir touchdown daha buldu. Başarılı ekstra golün ardından Swarco Raiders, 14-7’lik üstünlük yakaladı.(6.18) Çeyreğin bitimine 52 saniye kala Shelton-Abfalter işbirliğiyle bir 6 puan daha elde eden ve ekstra golde de isabet bulan Avusturya Temsilcisi, ilk 12 dakikayı 21-7 önde tamamladı. Koç Rams, önceki çeyrekten kalan hücum serisini, David Whipple’ın 15 yardalık koşu oyunundan yaptığı touchdown ve Genco Kaan Güler’in ekstra golü ile farkı 7 sayıya düşürdü. Fakat Swarco Raiders’ta sahneye yine Shelton-Abfalter ikilisi çıktı. 31 yardalık pas touchdownı sonrası ekstra golü de sayıya çeviren Raiders, soyunma odasına 28-14’lük üstünlükle gitti. Çeyreğin son hücumunda, David Whipple’ın gol bölgesindeki Ja’Vontae Hence’e 17 yarda uzaklıktan attığı pas rakip savunma tarafından bloklandı.

Temsilcimiz, üçüncü çeyreğin ilk hücum serisini touchdown sayısıyla sonuçlandırdı. 15 yardalık pas oyununda Kaan Özer, David Whipple’dan gelen pası gol bölgesinde tuttu. Ancak ekstra sayı denemesinde Genco Kaan Güler’in şutu bloklandı.(10.54)  Koç Rams, akabinde gerçekleşen Swarco Raiders hücum serisinde iyi bir savunma ortaya çıkardı. Fakat bordo siyahlılar, fumble recover sonrası elde edilen hücum hakkını iyi değerlendiremedi. Raiders, 1 gol bölgesine 1 yarda uzaklıktan gerçekleştirdiği hücumda, Sean Shelton’ın kısa pasını yakalayan Sandro Platzgummer ile bir touchdown daha buldu. Farkı yeniden çift hanelere çıkaran Avusturya temsilcisi, ekstra golü de sayıya çevirdi.(4.47) Son 12 dakikaya 35-20 önde giren Swarco Raiders, iki touchdown sayısı ve akabinde gelen ekstra gollerle maçın hakimiyetini sağladı ve Koç Rams, karşılaşmadan 49-20’lik skorla mağlup ayrıldı.