KORONA TÜRKÜ OLDU

Magazin Salı 13 Nisan 2021 04:25

Koronavirüse yakalanan Halk Ozanı Abdurrahman Delen, hastanedeyken 'Korona Türkü'sünü yazdı. İnsanoğlunun koronavirüs ile mücadelesini kaleme alan Delen, koronavirüse notalar ile veryansın etti.

KORONA TÜRKÜ OLDU

Halk Ozanı Abdurrahman Delen de geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanarak hastanede tedavi altında alındı ve bu süreçte yaşadıklarını bir türküye aktardı.

Halk ozanlarının duygulu insanlar olduğunu ve tedavi sürecinde odasından hastane koridorlarında insanların haykırışlarını duyduğunu dile getiren Delen, sağlık çalışanlarının kendisine “İnsanlarımız ölüyor, hocam; bir şeyler yapmalı” dediklerini ve o an bu türküyü yazmaya karar verdiğini ve amacının insanoğlunun koronavirüs ile mücadelesine katkı sunmak olduğunu söyledi.

Herkesin çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Delen, sağlık çalışanlarını da unutmayarak, onlara borcumuzu ödeyemeyeceğimizi ve Korona Türküsü’nü onlar başta olmak üzere tüm insanlığın koronavirüs ile mücadelesine adadığını dile getirdi.

Koronavirüs Pandemisi’nin an itibari ile insanoğlunun en büyük gerçekliği olduğunu söyleyen Delen sözlerine şöyle devam etti: “

Korona Türküsü’nü bu zor günlerde herkese moral olması amacı ile kaleme aldım. Tüm dünya bu virüs ile mücadele ediyor. Biz de ülkece tüm devlet kurumları ile tüm vatandaşlarımızla bu mücadeleyi şu zamana kadar iyi verdik. Her türlü tedbiri almak zorundayız. Herkes lütfen çok dikkatli olsun. Ülke olarak da bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum.”

GİT KORONA

Sesi soluğu kesersin

Yeter artık git korona

Fırtına gibi esersin

Yeter artık git korona

 Aldın yüz binlerce canı

Kuruttun damarda kanı

Perişan ettin insanı

Yeter artık git korona

 Canavardan daha zalim

Ölümler oldu çok elim

Çaresizdir tıpla bilim

Yeter artık git korona

 Bitmedi gam keder hüzün

Tüm dünyayı yaktı közün

Çek git şeytan görsün yüzün

Yeter artık git korona

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR