​MAXİMİLES BLACK 35. THE BODRUM CUP, 2 EKİM'DE SELANİK'TEN BAŞLAYACAK

Ekonomi Cuma 29 Eylül 2023 07:00

Maximiles Black 35. The Bodrum Cup, 2 Ekim Pazartesi günü Selanik'ten başlayacak.

​Maximiles Black 35. The Bodrum Cup, 2 Ekim'de Selanik'ten başlayacak

Organizasyonun programının ve detaylarının paylaşıldığı toplantı, Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus Rıhtımı'nda gerçekleştirildi.

1989’dan beri her yıl ekim ayının üçüncü haftasında düzenlenen The Bodrum Cup, 35’inci yılını kutladığı bu yıl, Türkiye İş Bankası’nın kart markası Maximiles Black’in isim sponsorluğu, Opet ve Tüpraş’ın ana sponsorluğunda Bodrum’da denizcilik ve yelken tutkunlarını buluşturacak.

Toplantıya, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras ve The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal katıldı.

Burada açıklamada bulunan Süleyman Uysal, organizasyonun fikir olarak her yıl geliştiğini ve büyüyerek bugünlere geldiğini söyledi.

Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla bir ilke imza atmak istediklerini belirten Uysal, "Organizasyonumuz 2 Ekim Pazartesi günü Selanik'ten başlayıp Dolmabahçe Sarayı'nda tamamlanacak. O kadar heyecanlı ki biz her yıl her gün Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili konuşuyoruz fakat bizler bu yıl onu sadece anmak istemedik, gözlerini açtığı yerden kapattığı yere denizden gelmeyi planladık. Daha önce yapılmamış bir şeyi yapmak istedik. Teşekkürü borç biliyoruz." diye konuştu.

Teknelerin bin milin üzerinde yol yapacağını vurgulayan Uysal, "Tekneler 26 gün seyir yapacak. Organizasyonumuz 2 etaptan oluşuyor. Birincisi Selanik-Dolmabahçe. Ardından İstanbul-Bodrum. İkinci etap ise 35 yıldır olduğu gibi 16 Ekim'de başlayarak 21 Ekim'de ödül törenimizle sona erecek. Sadece bir yelken yarışı değil çok daha fazlası." diyerek sözlerini tamamladı.

Erman Aras ise "Ben koltuğu gençlere devrettim. Ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha görüyorum. 100. yıl dolayısıyla oldukça heyecanlıyız. 100. yılda denizde nasıl organizasyonlar yapılıyor diye baktık en içtenini yapalım dedik. Atatürk'ün doğduğu yerden gözünü kapattığı yere teknelerimiz üzerinde gelerek teşekkür edelim dedik. Bize bu yolculukta destek veren herkese teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

- 100’üncü yıl coşkusuyla birlikte çok özel anlara tanık olacağız

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, “The Bodrum Cup’ın 35’incisinin bir parçası olmak heyecan verici. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını büyük bir gurur ve coşkuyla kutladığımız bu yıl, organizasyon kapsamında Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl kupasının verilecek olması, deniz festivalinin Selanik’te kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin ziyaret edilmesiyle start alması bizim açımızdan bu seneki etkinliği çok anlamlı kılıyor. Üstelik ‘Dünya Bizim Gelecek Bizim’ diyerek denizlerin korunması için bilim dünyasıyla birlikte inisiyatifler üstlenen, projeler gerçekleştiren kurum olarak bizim bu yılki desteğimiz, The Bodrum Cup’ın denizlere dair farkındalık yaratılması yönüyle de örtüşüyor. Umuyorum ki bu yılki tüm katılımcılar 100’üncü yıl

coşkusuyla birlikte çok özel anlara tanık olacak. 2 Ekim’de Selanik’te başlayacak, ardından İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzellikleriyle Bodrum’a doğru yelken açacak tüm yarışçılarımıza, yelken tutkunlarına şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

- Beş yıldır ana sponsorluğunu üstlenmekten mutluluk duyuyoruz

OPET Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ayşenur Aydın, Türkiye’nin en büyük sanayi şirketi ve enerji sektörünün lider oyuncusu Tüpraş ve Türkiye’nin en sevilen akaryakıt dağıtım şirketi, bir diğer deyişle lovemark’ı Opet olarak, enerji tedariği ve dağıtımının yanı sıra kültürel ve tarihi projelere destek vererek toplumsal sorumluluğumuzu yerine getiriyor, sanat ve sporun farklı alanlarını ve başarılarını destekliyoruz. Bu yıl 35’incisi düzenlenen, yelken sporunun sevilmesi ve ülkemizin dünyaya tanıtılmasında büyük rolü olduğuna inandığımız The Bodrum Cup’ın beş yıldan bu yana ana sponsorluğunu üstlenmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Organizasyonun tanıtım toplantısı, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

ABONE OL