MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTÜRK: "MEŞALE YANMIŞ GELECEK AYDINLANMIŞTIR"

Siyaset Cuma 19 Ocak 2018 03:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin, Türk milletinin tercih ve takdiri olduğunu belirterek, "Meşale yanmış, gelecek hamdolsun aydınlanmıştır" dedi. Öztürk, MHP lideri Bahçeli'ye yönelik ifadeleri nedeniyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e de sert tepki gösterdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk:   "Meşale yanmış gelecek aydınlanmıştır"

ANKARA (YENİBİRLİK)

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, CHP’nin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ülke ve millet menfaatlerini esas alan, çözüm ve çare üreten politikaları karşısında adeta çılgına döndüğünü kaydetti. Yazılı açıklama yapan Öztürk, “CHP milletvekilleri ve yöneticilerinden bazılarının partimize ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye yönelik söz ve davranışları, bağını koparmışçasına saldırmaları tarafımızdan üzüntü ve öfkeyle izlenmektedir.” ifadesini kullandı.

CHP’Lİ ÖZEL’E SERT TEPKİ

Bahçeli’ye yönelik ifadeleri nedeniyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e sert tepki gösteren Öztürk şunları kaydetti: “CHP’nin bir genel başkanı varsa partisindeki bu ve bu gibi ahlaksızlıklara müdahale etsin, yok eğer yönetimini birileriyle paylaştıysa kamuoyuna deklare etsin. CHP Grup Başkanvekili sıfatı taşıyan Özgür Özel isimli zat, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin sözlerini çarpıtmayı özel bir görev edinmiş durumdadır. Bu şahsın ne kalibresi, ne tecrübesi, ne de adamlığı Bahçeli’nin sadakası dahi olmayacak seviyededir.”

“TÜRK MİLLETİ İBRETLE İZLEMEKTEDİR”

Özgürlüğü, hakaret ve iftiraya dayalı özel mülkiyeti zanneden Özel’in, Bahçeli’nin “Alan aldı, satan sattı” sözünü çarpıtarak, milletin aklıyla alay etme cüretini gösterdiğini öne süren Öztürk, “Alanı da satanı da görmek için 16 Nisan referandum sonuçlarına bakması yeterli olacağı halde, güya kelime oyunu yapmaya çabalaması, içine düştüğü zavallılığın acı bir tezahürüdür. Genel Başkanımızın açıklamaları karşısında CHP’nin siyaseten tasfiye olması karşısındaki çaresizliğin nasıl bir çıldırmışlık doğurduğunu, Türk milleti ibretle izlemektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

“BU DURUM BİZLERE BÜYÜK HUZUR VERİYOR”

 “MHP’yle yatıp MHP’yle kalkanları özenle ve dikkatle takip ediyoruz. Bazı kalem sahiplerine, televizyon yorumcularına, ipsiz sapsızlara, FETÖ kalıntılarına, CHP’li tetikçilere pabuç bırakmayacağız.” ifadesini kullanan Öztürk, şunları kaydetti: “Stajını Kandil’’de yapıp, kariyerini FETÖ’yle sürdürmeye çalışanları, Türk düşmanlarının muavini olmaya çabalayanları 3 Kasım 2019’da Türk milleti silkeleyecek, alayını birden cüruf niyetine süpürüp atacaktır. PKK’nın CHP’ye umut bağlaması, el sallaması pahalıya mal olacaktır. Milli ittifak Türk milletinin karar ve iradesidir.”

“MEŞALE YANMIŞ, GELECEK AYDINLANMIŞTIR”

Öztürk, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin, Türk milletinin tercih ve takdiri olduğunu belirterek, “Meşale yanmış, gelecek hamdolsun aydınlanmıştır. CHP’li sözcüler, yardakçı közcüler, düşmana gözcülük yapanlar, hepinize geçmiş olsun, hepinize uğurlar olsun. Siz yine de PKK’lıların düğünlerinde oynayın, ölülerinde de ağlamaya devam edin.” değerlendirmesinde bulundu.