NEW ENGLAND PATRİOTS FARKLI KAZANDI

Spor Pazar 14 Ocak 2018 12:48

NFL'de New England Patritos, AFC yarı final maçında Tennessee Titans'ı 35-14 mağlup etti.

New England Patriots farklı kazandı

Tennessee Titans, ilk çeyreği, Marcus Mariots-Corey Davis işbirliğiyle bulduğu touchdown ve akabindeki ekstra gol sonunda 7-0 önde tamamlasa da, ikinci 10 dakikalık süreçte Patriots adına James White sahneye çıktı. White'ın, biri koşu oyunu, diğeri pas oyunundan çıkardığı touchdown ile New England Patriots, skor üstünlüğünü yakaladı ve Titans'a son çeyreğe kadar sayı şansı tanımadı. Karşılaşmayı 35-14 kazananarak üst üste 7. kez AFC Finali'ne kalmayı başaran Patriots, 52. Super Bowl'a kalmak için bu akşam oynanacak Pittsburgh Steelers - Jacksonville Jaguars galibiyle mücadele edecek. 

New England Patriots'ta yıldız oyun kurucu Tom Brady, attığı 53 pasın 35'inde isabet buldu ve 3 pası touchdown ile tamamlandı. Running back James White ise, 4 koşu oyunu denemesinde toplam 11 yarda koştu. Tom Brady'den gelen 4 pası yakalamayı başaran White, Patriots'ın 2 touchdown sayısına imzasını attı. Tennessee Titans'ta oyun kurucu Marcus Mariota ve wide receiver Corey Davis'in pas oyunlarından buldukları touchdown sayıları, Mavi Beyazlılar'ı elenmekten kurtaramadı.

BILL BELICHICK TARİHE GEÇTİ

New England Patriots'ın başantrenörü Bill Belichick, NFL'de Playoff rekoruna imza attı. Patriots ile 37. Playoff maçına çıkan 65 yaşındaki Belichick, efsane başantrenörler Don Shula ve Tom Landry'i geride bırakarak, Playoff'ta en çok maça çıkan başantrenör olarak tarihe geçti.