PANTHERS BUFFALO'YU AVLADI

Spor Cuma 10 Ağustos 2018 15:17

NFL'in 1. hazırlık haftasında Carolina Panthers, deplasmanda Buffalo Bills'i 28-23 mağlup etti.

Panthers Buffalo'yu Avladı

Bertan ERMAN

Karşılaşmanın ilk sayıları Buffalo Bills'ten geldi. New York ekibi toplam 28 yardanın geride kaldığı pas oyununda, Nathan Peterman - Kelvin Benjamin işbirliğiyle touchdown yaptı. Steven Hauschka'nın ekstra golüyle Bills, karşılaşmada 7-0 öne geçti. (7.17) Buna karşılık Carolina Panthers, 5 dakika sonra Christian McCaffrey'in 2 yardalık koşu oyunu sonunda gol bölgesine varmasıyla farkı önce 1 sayıya indirdi; touchdown sonrası ekstra golün de isabetli olmasıyla skoru dengeledi ve ilk çeyrek 7-7'lik eitlikle tamamlandı.

Buffalo Bills, ikinci çeyrekte, Steven Hasuchka'nın alan golü ile yeniden öne geçti. (5.41) Panthers'a bu bölümde sayı şansı tanımayan Bills, çeyreğin son 55 saniyesine girilirken, running back Marcus Murphy'nin 8 yarda koşu oyunundan bulduğu touchdown sonrası, ekstra golün de sayı olmasıyla farkı çift hanelere çıkardı ve soyunma odasına 17-7'lik üstünlükle gitti. 

Panthers, üçüncü çeyreğin başlarında, pas organizasyonundan ilk touchdown sayısını buldu. Oyuna sonradan dahil olan oyun kurucu Garrett Gilbert'ın 26 yarda uzaklıktan attığı pası yakalayan wide receiver Mose Frazier, topu gol bölgesine yakın bir yerde yakaladı ve ardından rakibini ekarte ederek touchdownı yaptı. Ekstra golün de sayı ile sonuçlanmasıyla Mavi Siyahlılar, farkı 3 sayıya indirdi. (11.15) 

Son 15 dakikaya 17-14 geride giren Panthers, Denver Broncos'tan transfer ettiği running back C.J. Anderson'ın 4 yardalık koşu oyunu sonucunda touchdown yapmasıyla maçta ilk kez öne geçti. Ekstra golün de sayı olmasıyla fark 4 sayıya çıktı. (12.41) Mavi Siyahlılar, Gilbert'ın yerine oyuna dahil olan Taylor Heinicke'nin, running back Elijah Hood ile oynadığı pas oyununda bir touchdown daha buldu. 21 yardalık touchdown sonrası ekstra golde de isabet bulan Panthers, skoru 28-17'ye getirdi. (5.05) Buffalo Bills, maçın bitimine son 1.10 dakika kala çaylak oyunculardan wide receiver Ray-Ray McCloud III'ün, Josh Allen'ın 14 yarda uzaklıktan attığı pası gol bölgesinde yakaladı. Ancak bu touchdown, Bills'in galibiyeti için yeterli olmadı ve Carolina Panthers karşılaşmayı 28-23 kazandı.