'QNB FİNANSBANK'LA HER ŞEHRİ ÜNLÜSÜYLE GEZİYORUZ' PROJESİ MERSİN'DE GASTRONOMİ VE TARİHİ KEŞFETTİ

Magazin Cuma 08 Kasım 2019 00:30

Pervin Ersoy tarafından düzenlenen 'QNB Finansbank'la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz' projesi bu kez rotasını Mersin'e çevirdi. Ziyaretçiler, tarihi, doğal özellikleri ve kültürel değerleriyle Mersin'de keşfedilecek birçok güzellikle bir araya geldi.

'QNB Finansbank'la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz'  Projesi Mersin'de Gastronomi ve Tarihi Keşfetti

Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin arttırılması için kültür turları hayata geçiren Pervin Ersoy ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesi kapsamında Mersin’e özel bir seyahat gerçekleşti. Rotahane ve projenin iş ortağı Sacred7 Travel tarafından gerçekleştirilen tura her seyahatte olduğu gibi yine ünlü ve sürpriz isimler katıldı. Hazal Filiz Küçükköse, Dilara Koçak, Eda-Metin Özülkü, Mansur Ark, Ümit Yaşar gibi isimler Mersin turuna katılan ünlüler arasında yer aldı.

Gezinin ilk durağı Ashab-ı Kehf Mağarası oldu. Ardından Tarsus merkeze giden ekip, Kleopatra Kapısı, St. Paul Kuyusu, Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamam, eski Tarsus sokakları gibi tarihi mekanları ziyaret etti. Berdan Nehri’nin oluşturduğu yaklaşık 5 metreden çok güçlü bir debiyle dökülen Tarsus Şelalesi sadece doğasıyla değil tarihiyle de tur katılımcılarını şaşırtan duraklardan biri oldu. Tarsus’un ünlü lezzetlerini deneyimlendiği gezide, Türk tarihinde büyük yere sahip, Çanakkale Savaşı’nın unutulmazlarından, restore edilmiş Nusret Mayın Gemisi de turun uğrak noktalarından biriydi.

Katılımcılar iki günlük gezinin ikinci gününde de sürprizler yaşadı. İlk olarak antik dönemde Büyük İskender’in komutanlarından Selevkos‘un kurduğu Selevkos krallığının izlerini süren ziyaretçiler ardından Kanlı Divane Antik Kenti'nde kaya kabartmaları, kiliseleri, ölüm kulesi, mezar yapıları ve diğer anıtsal eserleri yerinde gördü. Denizin ortasına inşa edilmiş meşhur Kızkalesi, tarihin gizemli mistik kalıntısı 3 Güzeller Mozaiği Zeus Tapınağı, Cennet - Cehennem Obrukları, Sarkıt ve Dikitleriyle ünlü Dilek Mağarası (Astım Mağarası) ikinci gün ziyaret edilen diğer yerler arasındaydı.

Hem gastronomi deneyiminin yaşandığı hem de tarihi ve kültürel hazinelerin incelendiği, ziyaret edildiği ve keşfedildiği ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesiyle ilgili Pervin Ersoy, “Türkiye’de iç turizmin canlılık kazanmasına katkıda bulunduğumuza; yerli turist için Türkiye’de keşfedilmesi gereken güzellikler olduğunu gösterebildiğimize inanıyoruz. Yurt dışında Türkiye’yi en iyi şekilde tanıtıyoruz zaten. Yerli turistin Türkiye’de henüz keşfetmediği lokasyonları onlara hatırlatmak en büyük isteğimiz” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR