RAFAEL NADAL ÜLKESİNDEKİ FELAKETE DUYARSIZ KALMADI

Spor Perşembe 11 Ekim 2018 08:05

Rafael Nadal ülkesi İspanya'da yaşanan sel felaketine kayıtsız kalmadı.Nadal önce Mallorca'da bulunan Rafael Nadal akademisinin kapılarını selden etkilenen ve gidecek yeri olmayan mağdurlara açtı daha sonra da ekiplerle birlikte yardım çalışmalarına katıldı.

Rafael Nadal Ülkesindeki Felakete Duyarsız Kalmadı

Dünyanın en önemli tenisçilerinden bir tanesi olan Rafael Nadal bir kez daha tüm dünyaya örnek oldu.

Ülkesi İspanya'da yaşanan sel felaketine kayıtsız kalmayan Rafa, önce Mallorca'da bulunan Rafael Nadal akademisinin kapılarını selden etkilenen ve gidecek yeri olmayan mağdurlara açtı daha sonra da ekiplerle birlikte yardım çalışmalarına bizzat yer aldı.

Felakete ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan İspanyol tenisçi, "Bugün Mayorka için üzücü bir gün. San Llorenç'daki şiddetli sel nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten başsağlığı temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

DJOKOVİC VE FEDERER'DEN DESTEK VAR

Nadal'ın bu örnek hareketi tüm dünyada büyük takdir toplarken; sosyal medya üzerinden İspanyol oyuncuya hem vatandaşlardan hem de meslektaşlarından destek mesajı yağdı. Başta şu an Shanghai'de olan Novak Djokovic ve Roger Federer olmak üzere bir çok önemli tenisçi ATP aracılığıyla Mallorca'daki sel felaketi için destek mesajı yayınladı.

İSPANYA'DA MANŞETLERDE 

Eline süpürge alarak kasaba halkına destek veren Nadal'ı çalışırken gösteren fotoğraflar, İspanya'nın önde gelen spor gazetelerinden Marca'da da yer aldı.Haberde, ünlü tenisçi için, "Ailesi ve arkadaşları dolayısıyla doğduğu Mayorka'ya bağlılığıyla bilinen tenisin bir numarası, dün bir kez daha bunu gösterdi ve halka mümkün olan tüm yardımı yapmak için eline süpürge almaktan tereddüt etmedi" ifadeleri kullanıldı.

Haberde İspanyol tenisçi için, "Bu hareketi onun alçak gönüllülüğünü gösterdi. Bir kez daha, hem tenis kortu içinde hem de dışında örnek bir sporcu yaptı" denildi.   

Söz konusu felakette 10 kişi ölürken, sel sularına kapılan 5 yaşındaki bir çocuk da kaybolmuştu.