REFERANS BELEDİYE MELİKGAZİ'DE DEPREM YÖNETMELİĞİ TOPLANTISI

Güncel Perşembe 08 Kasım 2018 16:19

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi İmar Müdürlüğü ile Kayseri Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı ve 2019 yılında da yasallaşacak olan DEPREM YÖNETMELİĞİ toplantısı ile kurumlar arasında birlik ve birliktelik oluşturulmasının amaçlandığını söyledi. 

Referans Belediye Melikgazi'de Deprem Yönetmeliği Toplantısı

Melikgazi Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen DEPREM YÖNETMELİĞİ toplantısına Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdiresi Sibel Livdumlu ile kurumların yetkilileri iştirak ettiler. Toplantı da yetkililer DEPREM YÖNETMELİĞİ hakkında uygulama, uygulama esasları, süreler ve kurumlar arası birliktelikte izlenecek yol haritası ile belediyelerin yetki ve görevleri hakkında bilgiler verdi.

DEPREM YÖNETMELİĞİ’NİN uygulamasında olabilecek mağduriyetlerin giderilmesi ve belediyeler ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arasında bürokratik çalışmanın hız kazanması için yapılan toplantının çok faydalı geçtiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, toplantı ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

"Kayseri Belediyecilik Modeli artık Türkiye’nin uygulamaya koyduğu bir sisteme dönüştü. Çünkü bu model de hem hizmeti sunan, hem hizmeti alan hem de kurumların daha verimli çalıştığını herkes kabullendi. Bu modelin en büyük özelliği ise kurum ve kuruluşlar arası işbirliği, dayanışma ve ortak karar almasıdır. Tıpkı bu gün gerçekleştirilen belediyeleri ile İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün en üst yöneticilerin toplantısı iyi bir örnektir. Bugün belediye ile bu yasanın uygulayıcısı ve takipçisi olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz bir araya gelerek yasa tamamen adeta satır satır değerlendirilmesi ve vatandaşın en kısa sürede bu uygulamadan yararlanması amaçlanmıştır. Belediyemiz ev sahipliğinde 6 ay önce başlatılan ve her hafta düzenli olarak toplanan kurulun amacı yönetmeliği rehber mahiyetinde özetlemek ve sorunların en aza indirgenmesini sağlamaktır. Yapılan çalışmaların özeti olarak hazırlanan kitapçık da inanıyorum ki, yeni deprem yönetmeliği hakkında içerdiği bilgilerle bu alanda faaliyet gösterenlere ışık tutacaktır. Toplantıda teşrif eden ve bilgi veren herkese teşekkür ediyorum" 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her zaman olduğu gibi Melikgazi Belediyesinin DEPREM YÖNETMELİĞİ’NE gerek müdürlükleri gerek ise teknik alt yapısı olarak hazır olduklarını sözlerine ekledi.