ROBOT YAZILIMLAR ÇALIŞAN MEMNUNİYETİNİ YÜZDE 80 ARTIRIYOR

Teknoloji Cuma 09 Kasım 2018 12:35

Geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojilerin ele alınacağı Türkiye'nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo'da, ana konuşmacı olarak UiPath'ın Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen de yerini alacak.  Etkinlik öncesi robot yazılımlarla ilgili bir açıklama yapan Yeğen, robot yazılımların çalışan memnuniyetini yüzde 80 arttırdığını söyledi.

Robot Yazılımlar Çalışan Memnuniyetini Yüzde 80 Artırıyor

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından 14 - 15 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan zirvede UiPath’ın Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen ana konuşmacı olarak katılacak. Yeğen zirvede, yapay zekâ destekli yazılım robotlarıyla değişen iş hayatına değinecek.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON) düzenlediği Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo 2018 Akıllı Teknolojiler Zirve ve Sergisi’nde, geleceğin akıllı teknolojileri ve bu teknolojilerin ülkemizin şehirleri ve sanayisine getirdiği yeni yaklaşımlar ele alınacak. 14 - 15 Kasım 2018 tarihleri arasında “Dönüşerek Daha Güçlüyüz” sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan zirvede, ana konuşmacılardanrobotik süreç otomasyonu ve yapay zeka yazılımı şirketi UiPath’ın Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen, katılımcılarla bir araya gelecek.

“Yapay Zeka Destekli Robotik Süreç Otomasyonu, Verimliliği yüzde 75 Artırıyor”

UiPath’ın, robotik süreç otomasyonu ve yapay zeka konusunda şu anda dünya lideri bir teknoloji şirketi olduğunun altını çizen Tansu Yeğen, bu çözümü kullanan kurumların, yapay zekanın sağladığı faydalardan yararlandığını belirtiyor. “Bu kurumlar, her yönden işlerinde hızlanarak yüzde 75’lere varan verimlilik artışı yakalıyor.” ifadelerinde bulunan Yeğen, “Aynı zamanda robot yazılımlar, çalışanların toplam işleri içinde ortalamada yüzde 40 civarında yer alan tekrarlanan işleri üstlendikleri için, çalışan memnuniyeti de yüzde 80 artış gösteriyor.” diyor. Yeğen’e göre, önümüzdeki 10 yıl içinde ülkelerin bu teknolojiyi kullanarak ekonomilerini her yıl yüzde 1 oranında artırmaları bekleniyor.

Geleceğin Akıllı Teknolojileri Smart Future Expo’da Konuşulacak

Bakanlıkların, yerel yönetimlerin, üniversitelerin ve sektör lideri firmaların yerlerini alacağı dev organizasyonda; Sanayinin Dönüşümü, Akıllı Şehir ve Yapı ile Girişimcilik temaları eş zamanlı olarak işlenerek bilişim, yazılım, otomasyon, elektronik ve şehircilik başta olmak üzere gelişen IoT, yapay zeka, bulut bilişim ve büyük veri gibi geleceğin dünyasını şekillendiren akıllı teknolojilere değinilecek.

Haber Etiketleri: istanbul askon