'ŞARKICI' DİNLEYİCİSİYLE BULUŞTU

Magazin Cumartesi 21 Mayıs 2022 04:58

Sıla'nın altı yıldır beklenen yeni albümü 'Şarkıcı' Sony Müzik etiketiyle dün yayınlandı.  

'Şarkıcı' dinleyicisiyle buluştu

‘Şarkıcı’ ile dinleyicisi kavuştu. Türk Pop Müziği’nin en sevilen kadın sanatçılarından Sıla Gençoğlu’nun yeni albümü ‘Şarkıcı’ bugün tüm dijital platformlarda yayınlandı. Sony Müzik Türkiye etiketiyle çıkan albümün prodüktörlüğü Sıla’ya ait. Sanatçının parçalara yazar olarak yine imzasını attığı ‘Şarkıcı’da Kalksın Uyuyanlar, Velhasıl, Sek, Başgan, Metelik, Yolcudur Abbas gibi 15 yeni şarkı yer alıyor.

Şiirle açılan ve şiirle kapanış yapan albüm ile kendi yazdığı şarkıları seslendiren sanatçının ozan yönü bir kez daha öne çıkıyor. Albümün çıkış şarkısı ‘Velhasıl’ın Bedran Güzel yönetmenliğinde çekilen klibi dün akşam  Youtube’da yayınlandı. Geçtiğimiz hafta albüme adını veren ‘Şarkıcı’ şiirinin klibi iki günde 1 milyon izleme rakamına ulaşarak önemli bir başarı elde etmişti.  

‘Şarkıcı’, yedinci solo albümünü çıkaran Sıla’nın müzikal birikimi ile Anadolu, dünya ezgileri ve ritmlerinin yansıması. Kendi topraklarımızdan başka kıtalara uzanan şarkılar, dünyanın zengin müzikal mirasına selam gönderir nitelikte. Sıla’nın altı yıl aradan sonra çıkardığı Şarkıcı’dan önceki albümü ‘Mürekkep’ 2016’da yayınlanmıştı. Stüdyo kayıtlarında Türkiye’nin en başarılı müzisyenlerinin imzası bulunan yeni albüm Şarkıcı’daki parçaların adları ve sıralaması şöyle:

1. Şarkıcı
2. Kalksın Uyuyanlar
3. Velhasıl
4. Sek
5. Başgan
6. Ansızın
7. Arz
8. Sen Ağla
9. Yemyeşil
10. Suskun
11. Metelik
12. Öpücük ve Kurabiye

13. Mektup
14. Altango
15. Yolcudur Abbas 

 

ABONE OL