"ŞİİR SUARE" YENİ SEZONA KONUKLARLA GİRİYOR

Kültür Sanat Pazartesi 25 Eylül 2023 14:58

"Nurduran Duman ile Şiir Suare" Hugin ve Munin Sanat Galerisi'nde Kuzguncuk şiir akşamları olarak Nisan ayında hayata geçmiş, her perşembe düzenlenmiş ve yazın kısa bir sezon arası vermişti.

“Nurduran Duman ile Şiir Suare" Hugin ve Munin Sanat Galerisi’nde Kuzguncuk şiir akşamları olarak Nisan ayında hayata geçmiş, her perşembe düzenlenmiş ve yazın kısa bir sezon arası vermişti. İzleyicilerin yanına ister yazdığı ister sevdiği şiiri ya da şiir sevgilerini alıp gidebileceği etkinlik açık mikrofon olmayı yeni sezonda da sürdürecek, artı bir farkla. Etkinlik dizisi, Duman’n “Şiir her şeyi içerir, her şeyin içindedir" sözünden esin alarak şiir, edebiyat, sinema, resim, tiyatro, spor, gastronomi, matematik, bilim ve dahası nice alandan değerli imzaları konuk almaya başlıyor. İlk konuk 28 Eylül Perşembe akşamı şair Nilay Özer. Özer’i konuk etmenin heyecan verici olduğunu söyleyen Nurduran Duman, “Nilay Özer’in dolu dolu şiirinden alacağımız estetik haz bir yana, dolu sözlerinden de entelektüel zihnimiz bayram edecek” diye ekliyor. 

“Küçükoda Edebiyat” adlı dizi kapsamında kotarılan etkinlikte, Şiir Sanatı’nın verdiği esin ve kuvvetle bireyin dolayısıyla toplumun iyileştirilmesi, bireysel ve toplumsal üretim, yaratım becerimizi güçlendirmeye yardımcı olması, iletişim gücü tüm araçların üstünde olan sanatın, bilginin ve sevginin paylaşılması için bir alan yaratılması gözetilmekte. İskandinav mitolojisindeki Odin’in omuzlarındaki Hugin gibi aklını kullanan, Munin gibi tutkularını izleyerek kendini gerçekleştiren iki kuzgundan esinlenerek Kuzguncuk’ta bilgiyi paylaşarak çoğaltanların alanı olmayı sürdürerek. 

ABONE OL