SİMONA HALEP RÜYASINI FRANSA AÇIK'TA GERÇEKLEŞTİRDİ

Spor Cumartesi 09 Haziran 2018 19:00

Simona Halep Fransa Açık kadınlar finalinde Sloane Stephens'i 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Simona Halep Rüyasını Fransa Açık'ta Gerçekleştirdi

Mina ÖZERTAN

Roland Garros kadınlar finalinde Simona Halep Sloane Stephens'i 3-6, 6-4 ve 6-1 'lik setlerle 2-1 yenerek kariyerinin ilk Grand Slam şampiyonluğunu yaşadı.

Fransa Açık'ta 3.finaline çıkan Simona Halep sonunda kupasına kavuştu.Romanyalı raket büyük çekişmeye sahne olan maçta Sloane Stephens'i 3-6, 6-4, ve 6-1'lik setlerle 2-1 yenerek kariyerinin ilk Grand Slam kupasını kazandı.

STEPHENS DİRENÇLİ BAŞLADI

Mücadelenin tamamında Halep'in vuruşlarına savunmada cevap veren Stephens bir break bulduğu ilk seti 44 dakikada 6-3 ile hanesine yazdırmayı başardı.İlk seti kazanmanın momentumuyla 2.setin başında hemen Halep'in servisini kıran ABD'li tenisçi avantajını hemen kaybetti.

HALEP GERİ DÖNDÜ

Maça yeniden başlayan dünya 1 numarası 4-2 ile öne geçmesine rağmen üstünlüğü koruyamadı. Halep servis oyununu kazanmasının ardından 9.oyunda Stephens'in servisini kırarak 47 dakikada 2.seti 6-4 ile kazandı.

FİNAL SETİNDE BÜYÜK ÜSTÜNLÜK

Final setine yakalığı ivmeyi devam ettirerek giren Halep Stephens'e büyük üstünlük kurdu. Rakibinin üst üste servislerini kırarak bir anda 5-0'ı bulan Romanyalı raket, ABD'li raketin geri dönüşüne izin vermedi ve 32 dakikada seti 6-1 ile kazanarak mücadeleye nokta koydu.

ŞEYTANIN BACAĞINI KIRDI

4. Grand Slam finalinde ilk kez şampiyonluk yaşayan 26 yaşındaki tenisçi daha önce Fransa Açık'ta Ostapenko ve Sharapova'ya, bu yıl Avustralya Açık finalinde de Caroline Wozniacki'ye kaybetmişti.