"SUÇ ALEYNA TİLKİ'DE DEĞİL,KENDİMİZDE!

Magazin Pazartesi 11 Haziran 2018 02:00

Şarkıları ile genç neslin ilham veren isimleri arasında yer alan Aydilge, sosyal medya paylaşımları ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

"Suç Aleyna Tilki'de Değil,Kendimizde!

Sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir dakikalık kısa videolarla gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan başarılı sanatçı, son yayınladığı videoyla Aleyna Tilki'nin son video klibini kendi tarzıyla değerlendirdi. Türkiye'deki çocuk istismarına vurgu yapan ve bu durumu sorgulayan paylaşımı ile kısa sürede on binlerce kişiye ulaşan Aydilge, Aleyna Tilki'nin özellikle bir kesim tarafından maruz kaldığı kişisel eleştirilerin, asıl toplumsal meseleyi gölgelediğini dile getirdi.

İşte genç sanatçının yayınladığı o mesaj;

Aleyna Tilki'nin yeni klibi yayınlandı. Birileri çıkıp sübyancılığı meşrulaştırdığı için klibe saldıracak. Diğerleri de ''Ya ne alakası var, gayet batı standartlarında şahane bir klip, sorun bakan gözde'' diyecek. Ve bu hır gür arasında da asıl sorun göz ardı edilecek. Çocuksu beden ve kadınsı seksilik birleştiğinde ortaya çocuksu cinsellik çıkıyor. Böyle bir imajın meşrulaştırılması, çocukların pedofili kurbanı olmasını kolaylaştırır belki ama asıl soru şu: Biz kendi sapkınlıklarımızla ne zaman yüzleşeceğiz? Çocuk gelin mevzusunu ne yapacağız? İmam nikahının ardına sığınılarak tecavüz edilen küçük kızlarımızla ve devletin kurumlarında tacize uğrayan küçük çocuklarımızla ne zaman yüzleşeceğiz? Aleyna'nın klibini eleştirip, vicdanımızı rahatlatmak kolaya kaçmak değil mi? Pedofillerin, cinsel uyarılma nesnesi, çocuklar ya da kadın erotizmine sahip ergenlerdir. Klipteki ayıcıklar, masum bakışlar ve seksi danslar üçlemesi bunların ekmeğine yağ sürebilir ama bu sapkınlığı yaratan, pekiştiren sadece medyaymış, klipmiş, popüler kültürmüş gibi iki yüzlüce davranmak yerine şunu görmeye ne dersiniz; Türkiye, küçük yaşta zorla evlendirilen çocuk gelin sayısında dünyada beşinci, Avrupa'da birinci sırada yer alıyor!!! İmam nikahının amacı kötüye kullanılarak 12-13 yaşındaki çocuklara evlilik görüntüsü altında tecavüz ediliyor. Bir de bu düğünlerle kutlanıyor. O yüzden Aleyna'yı ya da başka bir figürü hedef alıp ahlakçılık taslamak yerine, kendi içimizdeki sapkınlıklarla yüzleşmeye ne dersiniz?