"TAHIL YEMEKLE VEGAN OLUNMUYOR"

Magazin Cuma 09 Kasım 2018 02:00

Tuba Ünsal son dönemde Prof. Dr. Canan Karatay'ın hedef aldığı veganlara destek çıkarak "Onlara saygı duyuyorum. Sadece tahıl yemekle olmuyor vegan olmak.

"Tahıl Yemekle Vegan Olunmuyor"

Maalesef et yiyorum ama ilerleyen zamanlarda belki ben de vegan olabilirim” dedi. Brand Week İstanbul’da 'Hayat Bir Oyundur' başlıklı oturuma katılan Tuba Ünsal, oyun çağındaki okul çocuklarının oyun oynarken öğrenmelerini amaçlayan projeyi anlattı. Çocuklara sağlıklı olmaları için yapmaları gereken mesajları seksek oynayarak öğretmeyi amaçlayan ünlü model, seksek oynayarak objektiflere poz verdi. 30 yıldır seksek oynamadığını ve çok eğlendiğini söyleyen ünlü oyuncu, şimdiki çocukları bu tip oyunların cezbetmediğini söyledi.

 Çocuklarım para biriktirip oyuncak alıyor

Şimdiki çocukların pek kıymet bilmediğini değerlendiren ancak kendi çocuklarını bilinçli yetiştirdiğini anlatan Ünsal “Bizim dönemimizde kıymet bilirdik mesela benim bir ayakkabım olurdu onu giymeden önce başucumda on gün tutar, koklayarak uyuurdum.

Kıymet bilmeleri için elimden geleni yapıyorum kendi paralarını biriktirip oyuncak alıyorlar. Geri dönüşüm ya da arkadaşlarıyla değiş tokuş günleri yapıyoruz. Hatta arkadaşlarım çocuklarını bu kadar sıkma’ diyorlar. Hakikatten çok bilinçli çocuklar böyle doğru bence. İstediklerini hak etmek için uğraşıyorlar” dedi.  

Yasak yok kısıtlama var

Evde çocuklarına internet ve teknolojiyi yasaklamadığını ancak kısıtladığını belirten Ünsal sözlerine şöyle devam etti: “Yasaklamanın doğru olmadığını, kısıtlamanın doğru olduğunu söylüyor uzmanlar. Bizde tamamen yasak gibi bir şey yok, teknolojiyi dil eğitimi, el becerileri gibi yerlerde kullanıyoruz. Filmler, videolar tabletlerden izlenmiyor, filmler sinemada ya da televizyonda izleniyor. Teknolojiyle az muhatap olmalarını sağlıyorum”

 Vegan olabilirim

Ünsal, Prof. Dr. Canan Karatay’ın geçen günlerde veganlar için söylediği ‘Veganlar tahıl beyinlidir’ şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine “Veganlar’a çok saygı duyuyorum keşke onlar kadar bilinçli yemek tüketen insanlar olsak. Müthiş disiplin ve bilgi gerektiriyor sadece tahıl yemekle olmuyor vegan olmak. Et yemenin de önemli olduğunu düşünüyorum ama benim veganlara sevgim sonsuz maalesef et yiyorum ilerleyen yıllarda bununla ilgili yeterli donanım olursa ben de olabilirim” sözlerini kullandı.