THE STAY WAREHOUSE 'AEGEUS' SERGİSİYLE EGE RUHUNU ÇAĞDAŞ SANATLA BULUŞTURUYOR

Magazin Cumartesi 31 Temmuz 2021 04:17

Sanatın, hayatın ayrılmaz bir parçası olduğu The Stay dünyası, yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

The Stay Warehouse  'Aegeus' sergisiyle Ege ruhunu çağdaş sanatla buluşturuyor

The Stay Warehouse, 7 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında Alaçatı’da, duayen ve yeni kuşak sanatçıların, Ege denizini çevreleyen mitleri ve hikayeleri etrafında kurgulanmış eserlerinin yer alacağı ‘Aegeus’ sergisine kapılarını açıyor.

Alaçatı’da özgün ve sıra dışı bir yapıda özel bir konaklama deneyimi sunan The Stay Warehouse, bugüne kadar geçekleştirdiği birçok tiyatro, ödüllü film gösterimi ve sanat etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Muse Contemporary tarafından düzenlenen “Aegeus” karma sergisi, 7 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında The Stay Warehouse’da sergileniyor.

Sanatçılar hibrit ve zengin bir kültüre sahip olan Ege’yi cam göbeğinden laciverte uzanan bir renk skalasında gerek soyut gerekse bölgenin mitolojisinden esinlendikleri figüratif özgün eserlerle yorumluyor. Küratörlüğünü Ayşe Pınar Akalın’ın üstlendiği sergide; duayen ve yeni kuşak Türk sanatçıların eserlerinin yanı sıra lentiküler fotoğraf alanında dünyanın önde gelen sanatçılarından Jeff Robb ve St. Antuan Angel sergisi ile Türkiye’de tanınan Güney Afrikalı heykeltraş Jake Michael Singer da yer alıyor. Yunan mitolojisinde Ege Denizi’ne adını veren ‘Aegeus’un ilham verdiği sergide, Ahmet Oran, Kemal Seyhan ve Sinan Polvan’ın tuval üzeri yağlı boya resimleri; Canan Savaş karışık teknik çalışmaları, Yasemin Vardarlılar seramik işleri, Cem Sağbil’in Smyrna amazonlarına atfettiği bronz tanrıça heykelleri ve Ebru Yılmaz Kale heykel çalışmaları sergileniyor. Sergi 30 Eylül tarihine kadar görülebilecek.

Alaçatı’nın merkezine bir adım mesafedeki The Stay Warehouse, yeşil bahçesine bakan odalarında Alaçatı’daki en büyük özgürlüğü sunuyor: Dilediğiniz kadar görünür ya da izole... Yıl boyunca açık olan oteldeki 24 süitin her biri 40 metrekarelik genişlikleriyle, konforu özel alanlara da taşıyor. Modern, samimi ve sıcak bir ortam sunan The Stay Warehouse, bahçesindeki bin yıllık zeytin ağacının gölgesinde şehir hayatının tüm kargaşasını geride bırakmayı vaat ediyor.

The Stay Hakkında

The Stay Warehouse Alaçatı, The Stay Nişantaşı, The Stay Bosphorus ve Bebek Otel by The Stay olmak üzere 4 oteli bünyesinde bulunduran The Stay, turizm dünyasının özgün bir temsilcisi. Alaçatı’nın merkezinde huzurlu bir vaha sunan ve grubun yıl boyunca küratörlüğünü gerçekleştirdiği bir çok kültürel programa ev sahipliği yapan The Stay Warehouse, İstanbul’un moda ve alışveriş merkezinde yer alan The Stay Nişantaiı ve İstanbul’un eğlence merkezlerinde büyüleyici bir tarihi dokuya sahip olan boğaz manzaralı butik oteller The Stay Bosphorus ve Bebek Hotel by The Stay otelleriyle, The Stay, eşsiz bölgelerde yeni keşifler için farklı kapılar aralıyor. Kültürün sanatla buluştuğu, misafirlerini özel hissettirmeye koşullanan hizmet anlayışı ve özgün mimari detayları ile The Stay, misafirlerine ilham veren, samimi ve tasarım odaklı mekanlarda unutulmaz ve heyecan verici konaklama deneyimi sunuyor.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR