TÜRK TELEKOM EVİNDE KUPAYI HEDEFLİYOR

Spor Salı 12 Şubat 2019 16:29

Başkent ekibinde ilk hedef Galatasaray Doğa Sigorta'yı mağlup etmek.

Türk Telekom Evinde Kupayı Hedefliyor

Türk Telekom, evinde düzenlenecek 2019 Basketbol Erkekler Türkiye Kupası'nda, Galatasaray Doğa Sigorta ile çeyrek finalde karşılaşacak.

Karılaşma öncesinde açıklamalarda bulunan Başantrenör Burak Gören, kulübün sosyal medya hesaplarına, "Sezon başlarken en önemli hedeflerimizden bir tanesi de, lige yeni çıkmış bir takım olarak, son 8 takım arasına girerek Türkiye Kupası oynamaktı. Bundan dolayı, Türk Telekom Spor Kulübü olarak çok mutluyuz. Bu turnuvanın ayrıca Ankara’da düzenlenecek olmasından dolayı da, küçük de olsa bir avantajımızın olduğunu düşünüyoruz. Tabi, 5 güne sığacak 3 tane maçı kazananın şampiyon olduğu ve her maçın da final niteliği taşıyan bir turnuva. Dolayısıyla çok büyük sürprizlere açık olduğunu daha önceki yıllarda da gördük. Bizim amacımız, öncelikle çarşamba günü değerli takibimiz Galatasaray’ı yenerek bir sonraki tura kalabilmek. Maç maç düşünerek sonuna kadar gitmeyi tabi ki çok istiyoruz. Ama öncelikli hedefimiz, Galatasaray maçını geçerek, Türk Telekom’a lige ilk çıktığı sene de yarı final başarısını gösterebilmek." şeklinde konuştu. 

Mavi Kaplanlar'ın veteran isimlerinden Kaya Peker de, "Ligin en formda 8 takımın mücadele edeceği Türkiye Kupası, bizim için de çok önemli. Maçlarımızı teker teker düşüneceğiz ve gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Öncelikle Galatasaray maçı var bizim için. İnşallah Galatasaray’ı yenip yarı finale çıkmak istiyoruz. Kupadaki hedefimiz, gidebildiğimiz en yukarıya kadar gitmek." dedi.