Halkbank Ekonomi

TURKCELL, "T.LİFE" İLE ÇALIŞAN DENEYİMİNİ EĞLENCELİ HALE GETİRİYOR

Ekonomi Cuma 01 Temmuz 2022 07:00

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, "İç iletişim ve işveren markası tarafında uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, iç iletişim dünyamızı tek çatı altında bir araya getirdiğimiz uygulamamız T.Life'ı hayata geçirdik." dedi.

Turkcell, "T.Life" ile çalışan deneyimini eğlenceli hale getiriyor

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, "İç iletişim ve işveren markası tarafında uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, iç iletişim dünyamızı tek çatı altında bir araya getirdiğimiz uygulamamız T.Life'ı hayata geçirdik." dedi.

Turkcell, iç iletişim ve işveren markası faaliyetlerinin kapsamını genişleterek tek bir marka altında sürdürmek, çalışanlarını ve potansiyel Turkcell’lileri eğlenceli ve kapsamlı içeriklerle desteklemek amacıyla T.Life'yi uygulamaya aldı.

Turkcell açıklamasına göre, iş süreçlerinde yenilikçi uygulamalar sunan Turkcell, iç iletişim çalışmalarını daha genç ve dinamik bir şekilde tek bir çatı altında sürdürmek, faaliyetlerinin kapsamını genişletmek, eğlenceli ve ilgi çekici uygulamalarla iç iletişim dünyasında çalışanlarını desteklemek için yeni platformu T.Life'yi başlattı. T.Life dünyası Turkcell’lilere farklı içerikler sunan 'T.Club', 'T.Sahne' ve 'T.Studio' adlı 3 ana bölümden oluşuyor.

T.Life dünyasında yer alan T.Club platformu; 'maceraperestler, gezginler, gurmeler ve sanatseverler' adında 4 farklı bölümden oluşuyor ve Turkcell'lilerin sosyalleşip bir araya gelecekleri, birlikte vakit geçirecekleri bir dünya sunuyor. Platform kapsamında Turkcell ofislerinin olduğu her lokasyondaki T.Club gönüllüleri sayesinde Türkiye’nin her yerinde çalışanlar, kendileri için özel hazırlanan etkinliklere daha fazla erişme imkanı bulacak.

T.Sahne ile bağımsız olarak dijital platformlarda yer almak isteyen genç müzisyenlerin ve grupların özel performansları Türkiye'nin dijital müzik platformu fizy desteğiyle milyonlara ulaşabilecek. Ayrıca, yine T.Sahne ile Turkcell lokasyonlarında, dijital platformlarda ses getirmiş ünlülerin mini akustik müzik konserleri, sahada çalışanlara eğlenceli içerikler sunulacak.

T.Studio ile sürekli yenilenen birbirinden keyifli içerikler ve podcast'lerle Turkcell'in faydalı ve bilgilendirici işleri kullanıcılara eğlenceli bir dille sunulacak. Böylelikle T.Life dünyasının sürekli içerik üreten, kendini sürdüren bir yapıya dönüşmesi hedefleniyor.

- 'Hayata ve dünyaya açılan bir iç iletişim platformu'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, iç iletişim ve işveren markası tarafında uzun zamandır hevesle üzerinde çalıştıkları ve iç iletişim dünyasını tek bir çatı altında bir araya getirdikleri kapsamlı uygulamaları T.Life'yi hayata geçirdiklerini bildirdi.

T.Life'nin sadece 6 bine yakın Turkcell'linin değil, Turkcell'den yolu geçmiş, Turkcell'e gönül vermiş ve potansiyel Turkcell çalışanlarının da bir dünyası olabilmesi düşüncesiyle yola çıktıklarını aktaran Esmen, şunları kaydetti:

'Amacımız, Turkcell'lilerin içinde yer almaktan gurur duyacağı, deyim yerindeyse potansiyel Turkcell'lilerin de içinde yer almak isteyecekleri ‘cool bir dünya’ sunmak. Çünkü şu bir gerçek ki yeni yetenek kazanımı, çalışanların bir markayı işveren markası olarak tercih etmesi pek çok dinamiğe bağlı olsa da öncelikle bu dinamizmi kendimizin hissetmesi, içeriden dışarıya yayılması önemli. Yeni uygulamamız, çalışanlarımızın ortak aklını içeriyor. Yaklaşık bir seneyi aşkın süredir devam eden strateji geliştirme sürecimizde her fonksiyon ve her kademeden Turkcell'linin fikrini alarak T.Life dünyasını yarattık. Halihazırda kullanılan Turkcell Life app'imizi yeni yüzü ve özgün içerikleriyle T. Life olarak yeniden tasarladık.'

Esmen, Turkcell'in yeni işveren marka stratejisine ilişkin, 'Turkcell olarak insan ve gelecek odağımız çerçevesinde Çalışan Değer Önermesi (EVP) işveren markası stratejimizi de güncelledik. Yeni işveren markası mottomuz ‘Yarını Değiştir’ oldu. Üniversite kampüslerinde yöneticilerimizle gençlerimizi farklı bir konseptle bir araya getirmek istiyoruz.' ifadelerini kullandı.

Turkcell'lileri ve yolu Turkcell'den geçmiş herkesi 'T.Kuşağı' olarak tanımlamaya başladıklarını aktaran Esmen, 'T.Kuşağı adında yeni bir kuşak yaratıyoruz. Artık Turkcell'de yaşı kaç olursa olsun, X, Y, Z diye ayırmadan tek bir kuşağız. Her kuşağın olduğu gibi T.Kuşağı'nın da personasını belirledik. T.Kuşağı'nı ‘teknolojiyi en iyi şekilde bilen ve teknolojiye yön veren, çevresine karşı sorumlu ve duyarlı olan, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen, gittiği her yerde fark edilen dünya vatandaşları’ olarak tanımlıyoruz. Tüm bu özellikler zaten çalışanlarımızın DNA'larında olan özelliklerdi. T.Kuşağı ile bunları artık daha görünür yapmaya başlıyoruz. Turkcell olarak üstün teknolojilerimiz ve insana dokunan tüm faaliyetlerimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.' değerlendirmesinde bulundu.

- 30 bin adım karşılığında bir fidan bağışlanacak

Verilen bilgiye göre, kullanıcılar, platformda yer alan 'Geleceğe Adım At' adım 'challenge' ile hep birlikte yetiştirecekleri Turkcell Ormanı için harekete geçiyor.

Challenge'a katılan her Turkcell'li attığı her 30 bin adım karşılığında bir fidan bağışlamış olacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı'na kadar sürecek challenge'da hedefe ulaşılıp bir Turkcell Ormanı oluşturulması planlanıyor. Bu challenge sonrasında Turkcell'liler yeni bir challenge ile hem çevreye katkı sağlamaya hem de sağlıklı bir yaşama adım atmaya devam edecek.

Öte yandan, T.Life dünyası içinde yer alacak 'Avantajlar Dünyası'nda ise giyimden market alışverişine kadar pek çok markada Turkcell'lilere özel indirimler sunulacak.

 

 

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR