İBB m0b

TÜRKİYE'NİN İLK FİLM ÖDÜLLÜ MEKANI: "RUINS"

Magazin Salı 29 Kasım 2022 04:54

Eğlencesi, birbirinden renkli etkinlikleri, konuklarını tarih yolculuğunda hissettiren otantik atmosferi ile geçtiğimiz yaza damga vuran Ruins Bodrum, son olarak hayata geçirdiği "RUINS" sanat filmi ile adından söz ettiriyor.

TÜRKİYE'NİN İLK FİLM ÖDÜLLÜ MEKANI: "RUINS"

Emir Mavitan yçnemenliğinde, Nurçe Erben prodüktörlüğünde hazırlanan ve başrollerini Birand Tunca ve Gülcan Arslan'ın yer aldığı "Ruins" filmi, Amerika'da düzenlenen Seattle Fashion Film Festivali'nde Best Picture, Best Actor ve Best Hair & Makeup olmak üzere 3 ayrı dalda ödül aldı.

Ayrıca "Ruins" filmine Seattle, Los Angeles, Croatia, Bucharest ve İstanbul festivallerinden bir sürü ödül ve adaylık geldi.

"GERÇEK HAZİNE MÜCEVHER DEĞİL KADININ ÖLÜMSÜZLÜĞÜ"

Filmin dikkat çeken noktası ise kadının ölümsüzlüğüne vurgu yapılması. Özellikle Ruins'in sahibi ve yöneticilerin kadın olması filmde vurgulandı.

Film, İki hırsızın Mari adındaki kadının hazinesini çalmak için Ruins malikanesine girmesini ve hırsızların hazineyi bulunca aslında hazinenin mücevher değil kadının ölümsüzlüğü olduğu anlatıyor. Kadınların ölümsüz ve bir mücevher kadar değerli olduğunu anlatan filmin en önemli detayı ise "Ruins"i kuran ve işleten kadın yöneticilerin emekleri ile ön plana çıkarılması.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR