WİMBLEDON'DA TARİHİ ŞOK: ROGER FEDERER VEDA ETTİ

Spor Çarşamba 11 Temmuz 2018 20:16

Sezonun 3.Grand Slam'i Wimbledon'da son şampiyon Roger Federer setlerde 2-0 önde olduğu mücadelede Güney Afrikalı Kevin Anderson'a 3-2 yenilerek çeyrek finalde turnuvaya veda etti.

Wimbledon'da Tarihi Şok: Roger Federer Veda Etti

Mina ÖZERTAN

8 kez Wimbledon şampiyonu ve tarihin en çok Grand Slam kazanan ismi Roger Federer kariyerinin en ağır mağlubiyetlerinden birini bugün yaşadı.36 ysşındaki tenisçi şampiyonluğun en büyük favorisi gösterildiği Wimbledon'a çeyrek finalde veda etti.

İsviçreli raket, setlerde 2-0 önde olduğu ve maç puanları kaçırdığı mücadelede rakibinin geri dönüşüne engel olamadı. Kevin Anderson, Federer'i 4 saat 14 dakika süren epik maçta, 2-6, 6-7, 7-5, 6-4 ve 13-11'lik setlerle 3-2 yenerek Wimbledon'da yarı finale yükseldi.

2-0'DAN 5.KEZ

Ekselansları, böylece kariyerinde 5.kez 2-0 önde olduğu bir maçı kaybetmiş oldu.Wimbledon'da üst üste 34 set kazanan Federer'in, bu mağlubiyetin ardından serisi de bozulmuş oldu.

ANDERSON TARİH YAZDI

Güney Afrikalı Kevin Anderson ise kariyerinde ilk kez bu turnuvada yarı final gördü. Anderson'ın Wimbledon yarı finalindeki rakibi İsner-Raonic maçının galibi olacak.