Fon24_Sag

YILDIZ'LI İFTAR

Magazin Çarşamba 13 Haziran 2018 02:00

'Yıldızlı Şarkılar' albümü ile büyük bir başarıya imza atan Yıldız Tilbe önceki akşam Baltalimanı Portaxe'de sanatçı dostlarına iftar verdi.

Yıldız'lı İftar

Albümde yer alan Merve Özbey, Mabel Matiz, Koray Avcı, Cem Belevi, Derya Uluğ, Elif Kaya, Emrah Karaduman, Selim Çaldıran , İlyas Yalçıntaş, Niran Ünsal, Asil Gök, Bahadır Tatlıöz gibi sanatçılar dışında Rober Hatemo, Aslı Hünel ve Suat Suna gibi ünlü isimlerde iftara katılarak sanatçıyı yalnız bırakmadılar.

DEVLER BİR ARADA!

İftar yemeğinde müzik dünyasının dört önemli yapımcısı Polat Yağcı, Samsun Demir, Ahmet Çelenk ve Şemsettin Göktaş da, Cafer Özdemir’i yalnız bırakmayarak birlikte fotoğraf ve birlik mesajı verdiler. Ünlü isimler sırayla sahneye çıkarak şarkılarını seslendirirken, Tilbe yemek sonu katılan tüm sanatçılar ile albüm başarısını kutlayarak pasta kesti.


Aleyna ile Amerikan'dan görüntülü konuştu!

Albümde en çok beğenilen şarkıların başında gelen 'Yalnız Çiçek' şarkısını seslendiren Aleyna Tilki Amerika'da olmasından dolayı yemeğe katılamadı. Tilki, Tilbe'yi FaceTime üzerinden arayıp görüntülü konuştu. Çok mutlu olan Tilbe kendisine çok teşekkür etti.


Sanatçı dostlarına iftar veren Tilbe, yemek öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sözlerine yemeğe katılan tüm sanatçı dostlarına teşekkür ederek başlayan Tilbe, albümün başarısından dolayı çok mutlu olduğu dile getirdi. Tilbe, " Bu albüm insanların son 25 yılını kaplıyor. 1994’den 2018’e kadar yazdığım ve okuduğum parçaların hepsi var. Bu albümde her insanın kendinden bir parça bulduğu şarkılar var. İnsanların hayatında daha önceden yeri olan şarkılar olduğu için bu kadar satıldı. Bu şarkıları farklı sanatçıların, yeni sanatçıların söylemesi çok güzel oldu. Çünkü bir yemeği herkes yapar ama herkes farklı yapar. Bu yüzden bu kadar çok sevildi. Aleyna süper, Merve olağanüstü, Ferhat Göçer süper, hepsi çok güzel okudu. Teşekkür yetmiyor herkes istediği şarkıyı seçti, kimseye karışmadım. Bazı şarkıları 2 kişi seçti ona da karışmadim. Diğer albüm için 300 şarkım var. 39’u seslendirildi. Sanatçılar kendileri seçiyor şarkıları, Aleyna’nın şarkısı ona çok yakıştı. Ondan böyle bir performans bekliyordum. Çok başarılı çok iyi bir geleceği var.

“Ajda Pekkan kış güneşi adlı şarkıyı istedi. Niran ve Hande de okuyunca ilk albümde olmak istemedi. Ama bir dahakinde olur diye düşünüyorum. Beni sevdiğini düşünüyorum" dedi. Aleyna Tilki'ye ayrı bir parantez açan Tilbe, " Ona çok yakıştı. Bekliyordum Aleyna'dan böyle bir şey. Çok başarılı. Ülkemizi yurt dışında temsil edeceğine inanıyorum ve etmesini istiyorum" dedi.

Yıldız ablama saygım sonsuz

Albümde 'Vuracak' şarkısını seslendiren Merve Özbey, " Biz Yıldız ablanın albümlerini ben ufaklen alıp annemle beraber dinlerdik. Böyle hatırı sayılır bir başarıyı elde etmek de benim için çok büyük bir gurur. Yıldız ablam böyle güzel sözler yazmasaydı, biz böyle güzel okuyamazdık. Ona saygımdan dolayı elimden ne geliyorsa onu yaptım. Bir plato da klip çekeceğim. Bugüne kadar okuduğum bütün şarkılarım benim kötü bir olayıma denk geliyor o gün dertli kederli oluyorum Yıldız ablamın şarkısını soylediğim gün de öyleydim. Belki de başarı ordan geliyor. Şarkıyı okumadan önce bu kadar konuşulacağını hiç tahmin etmedim Allah yüzümüze baktı diyelim" dedi.

Şarkı piştisi

Yemeğe katılan Niran Ünsal sahneye çıktığı sırada okuduğu Kış Güneşi adlı şarkıyı,Hande Yener'in de seslendirmesi ve şarkının Hande Yener'in sesinden çalınmasıyla kriz çıktı. Ünsal, " Bu değil" diyerek hemen müdahalede bulundu. Ünsal'ın söylediği şarkı bulunmasıyla şarkıcı 'Kış Güneşi' adlı şarkıyı seslendirdi.