YÜZE BÜTÜNSEL DOKUNUŞ

Güzellik Perşembe 12 Temmuz 2018 23:49

Yıllar geçtikçe deride kolajen ve elastin lifleri eskimeye, cildimizin hyalüronik asit miktarının azalmaya başladığını belirten Dr. Yasemin Savaş yüz kırışıklıkların doldurulmasında Resilient HA Teknolojisi'nin etkilerini anlattı.

Yüze Bütünsel Dokunuş

Son zamanlarda yüzünüzü daha da güzelleştirmek ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan sorunları gidermek için medikal estetiğin sunduğu çok sayıda alternatif var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz altı morlukları dahil hepsine medikal estetiğin size uygun bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik kişiye göre ameliyatsız seçenekleriyle... Farklı uygulamalar için farklı içeriklere sahip olan dolgular ile yıllar içinde hacmini kaybeden yüzlerde etkili uygulamalar yapıldığını söyleyen. Dr. Yasemin Savaş bütünsel yüz yaklaşımı trendi ile ilgili merak edilenler hakkında bilgi verdi.

Dr. Yasemin Savaş “Yüzde belli bölgelerde hacimsel kayıplar oluşur. Bunların sonucunda, ciltte kırışıklık ve elastikiyet kaybına bağlı olarak sarkmalar meydana gelir. Elastikiyet kaybı ve yüzü taşıyan yağ dokusu kaybı için iyi bir çözüm olan dolgu uygulaması önerilebilir. Deformasyonu fazla yüzlerin yeniden biçimlendirilmesi için özel olarak tasarlanan Ultimate, cilt altı dokularda hacim sağlayarak, yanaklar, zigoma bölgesi, yüz ovali ve çene bölgesinin volüm kazanmasını sağlar. Böylece ciltteki deformasyonlara anında düzeltici etki göstererek yüz uyumunda gözle görülür farklılıklar gerçekleştirir. Yüksek hacim oluşturma kapasitesi ile göz alıcı sonuçlar ve yüzün mükemmel bir şekilde yeniden biçimlendirilmesini sağlar. Nazolabial oluklar ve akordiyon çizgileri gibi derin yüz kırışıklıkların doldurulmasında Resilient HA Teknolojisi sayesinde esnek bir jel yapısına sahip Deep Lines, gözle görülür bir düzelme sağlıyor. Yüksek dansiteli yapısı sayesinde uygulandığı yerde aynı anda hem volüm kaybını hem de dermal deformiteleri tedavi ediyor. Yüzdeki volüm restorasyonu, yüz konturlarının yeniden yapılandırıyor uygulandığı yerde de aynı anda hem volüm kaybını hem de dermal deformiteleri tedavi ediyor” dedi.

DOĞAL GÖRÜNÜM SAĞLIYOR

Sadece hacim vermek için değil ince kırışıklıklarında zamanında önlemini olarak derinleşmesinin önlenebileceğini vurgulayan Dr.Yasemin Savaş “İnce kırışıkların, kutanöz çukurların veya orta dereceli nazolabial çizgilerin, perioral ve glabella kırışıklıkların doldurulmasında kullanılan dolgu , tüm yüzdeki kaş arası çizgileri de dahil olmak üzere, orta dereceli kırışıklıklar ve nazolabial katlantılar ve peribukkal kırışıklıklar için geliştirilmiştir. Yüksek saf HA yapısı ve monofazik özelliği ile güvenli ve etkin bir tedavi sunuyor. Yumuşak yapısı sayesinde Yüzeysel uygulamalarda bile doğal görünüm ve his sağlıyor. Kolay şekil alan düzeltici etkisi ile hekimler tarafından kolayca uygulanabilir. Partikülsüz yapısı sayesinde yumuşaktır ve doğal görünüm ve his sağlıyor” diye belirtti.
Dudak dolgunlaştırma, şekillendirme ve kontur yapımında Kiss Dudak Dolgusu’nun oldukça sık uygulanıldığını belirten Dr. Yasemin Savaş “Dudaklar yapısal olarak ince olabildiği gibi sonradan bazı hormonal aktivite, travmalar, doku destek yapılarının zamanla azalmasına bağlı olarak hacim kaybedebilirler. Dudak estetiği, günümüzün en popüler ve talep gören uygulamalarından bir tanesi olup, estetik ve hacimli dudaklara sahip olmak için yapılan dudak dolgusu işlemidir. Kiss dudakların etrafındaki hassas bölge için özel olarak geliştirilmiş yeni formülasyona sahip bir dolgudur. Yüksek oranda çapraz bağlarıyla, dayanıklı ve çok daha uzun ömürlüdür. Bu dolgu ile dudak kontürünü yeniden belirleyebilir, hacmini artırabilir, dudak köşelerini doldurarak şekillendirebilir ve dudakların nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama sonrası dudaklar 12 aya kadar durumunu muhafaza edebilmektedir” dedi.