Son Yazıları

​TECRÜBEYLE SABİT

29 Oca 2018

28 Şubat sonrası kurulan koalisyon hükümeti ülkeyi büyük bir krize sürükledi, akabinde yapılan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti tek başına iktidar oldu.

Enkaza dönmüş Türkiye devralan AK Parti hükümetinin önünde çözüme kavuşması gereken yığınla sorun vardı. İşsizlik, terör, iç ve dış borç, başörtü, Kürt sorunu gibi. AK Parti, ekonomik kalkınmanın önünü açan büyük yatırımlara imza attı. İMF' ye borç kapatıldı, istihdam ve üretim gücü artırıldı, dışa bağımlılığın önü kesildi.

Recep Tayyip Erdoğan siyasi risk alarak Türkiye’nin belini büken terör sorununu ortadan kaldırmak için çözüm sürecini başlattı. Kürt vatandaşlara gönlünü açtı, dertlerini dinledi, konuşanın suçlandığı, linç edildiği Kürtçe, devlet okullarına seçmeli ders olarak kondu. Uğruna kıyametler kopartılan Kürtçeyi ne ders olarak alan ne de ders olarak veren oldu. Çözüm süreci kapsamında PKK’nın başı Abdullah Öcalan’ın muhatap alınmasını, “yeter ki terör sorunu çözülsün, analar ağlamasın” diyen şehit aileleri sineye çekti. Demokrasi ve özgürlüklerin gelişmesi ile Türkiye genelinde siyasal kampanya yürüterek imtiyaz sahibi olan HDP ne yaptı? Dağda faaliyet gösteren PKK'nın şehir yapılanmasını kurdu, hendekler kazdı. “Biz sırtımızı PKK, PYD, YPG’ye dayadık, PKK sizi tükürüğü ile boğar” diyerek Türkiye’yi tehdit etti. PKK şehirleri, sokakları savaş alanına çevirdi. Sekteye uğrayan çözüm süreci devlete ve millete büyük bedeller ödetti. Nihayetinde sorunun Kürt değil PKK sorunu olduğu açıkça ortaya çıktı. Kürt sorunu üzerinden mağdur edebiyatı yapanların siyasete yön vermeleri tecrübeye sabit, reddedilerek yaşanacak daha büyük sıkıntıların önüne geçildi.

Her şeye rağmen kalkınan Türkiye’yi kontrol etmek eskisi kadar kolay olmayınca, bürokrasi, siyaset, STK’da hâkimiyet kuran Fetö devreye sokuldu. Baskı ve tehdit oluşturan Fetö’nün şer güçlerin maşası olduğu anlaşıldı. Recep Tayyip Erdoğan yine siyasi risk alarak, gelmiş geçmiş en sinsi terör örgütü Fetö ile mücadeleyi başlattı. Gezi, MİT tırları,17/25 Aralık, Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarlı duruşu “Yalnız değilsin Reis, biz varız” diyen milletin ferasetiyle başarılı olamadı.

Fetö, 15 Temmuz gecesi düğmeye tekrar bastı, milletin değerleri ile millete saldırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bu hainliğe boyun eğmeyeceğiz” çağrısı ile sokaklara inen halkın devreye girmesi Fetö’yü alt etti. 250 şehit verdiğimiz 15 Temmuz, Yenikapı ruhunu oluşturdu. CHP ve HDP terör örgütlerine arka çıkarken, “Devlet sahipsiz değildir” diyen Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan’ı destekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Demokrasi, değişim, reform” çıkışı ile AK Parti’nin başına yeniden geçti ve muğlakta kalmış meselelere açıklık getirdi. MHP lideri Bahçeli seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladı. Söylem ve eylemleriyle millete güven, umut aşılayan iki lider, siyaset üstü bir gayretle Türkiye’nin bekası için milli mutabakat oluşturdu. Yüzde 69 oy oranına tekabül eden milli mutabakatın içinde, dünyanın en iyi işini yapanları alkışlamayıp, terör örgütlerine destek vermeyi seçmenlerine ithaf eden CHP yok. Irkçılık, faşistlik, hainlik, terör çukuruna batan HDP yok. Vatanını, değerlerini, haysiyetini, kimliğini şeytana satan, gözü dönmüş, yoldan çıkmış Fetö yok. Artık Milli cephe oluşmuştur, küresel şeytana büyük şamar vurulmuştur. Türkiye artık eski Türkiye değil, artık yeni Türkiye var. 

Yazarın Son Yazıları
Yazarın En Çok Okunan Yazıları