CERATO LANSMANI NEDEN İPTAL OLDU?

İki haftadır kalem oynattığım "otomotiv sektˆr¸ ve PR & Gazeteciler ilişkileriî nde bu hafta bir ilk yaşandı. Bu yüzden hazır bu sularda seyrederken ìyazmasam olmazî moduna girdim.

Pazartesi 04 Temmuz 2016 00:00
OTOMOTİVDE PR'IN ÖNEMİ...

Geçen hafta "azıcık" da olsa değindiğim bu konu anladım ki, birçok markanın ve PR (Basın ve Halkla İlişkiler) şirketinin "yumuşak karnı"ymış.

Pazartesi 27 Haziran 2016 00:00
3.KİM OLACAK?

Anlaşılan o ki; yıl sonunda binek otomobil satışlarında ya Renault ya da Volkswagen birinci ve ikinci koltukları paylaşacaklar. İşte henüz 6 aylık bir sürede kıran kırana bir 3'üncülük savaşının yaşanacağı kesin.

Pazartesi 20 Haziran 2016 00:00
FUTBOL VE MARKALAR

İçinde bulunduğumuz şu günlerde Avrupa Şampiyonası heyecanını yaşıyoruz. Futbola yukarıdan baktığımızda özellikle otomobil markalarının yoğun ilgini görüyoruz.

Pazartesi 13 Haziran 2016 00:00
OTOMOBİL HALA STATÜ SEMBOLÜ MÜ?

Dünyaca ünlü bir tasarımcı ile otomobil üzerine sohbet ederken "Otomobil dediğin şey aslında bir eşya. Siz hiç ütüsünü veya buzdolabını seven kadın gördünüz mü? Otomobilin bu eşyadan ne farkı var?" demişti.

Pazartesi 30 Mayıs 2016 00:00
TOFAŞ'IN HEDEFİ, RENAULT MU?

Geçen hafta Egea HB'nin tanıtım toplantısında Tofaş CEO Cengiz Eroldu bir grup günlük otomobil gazetecisiyle samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Ana hatlarıyla haberlerde okuyacağınız mesajları veren Eroldu'nun kendine, markasına ve modeline olan özgüveni benim en çok dikkatimi çeken noktaların başında geliyordu.

Pazartesi 23 Mayıs 2016 00:00
PICK-UP SAVAŞLARI!

Önce Toyota Hilux ile rest çekti. Ardından Nissan Navara ile bu resti görürken çıtayı daha da yukarı koydu. Şimdi Ford Ranger tüm marka iddası ile pick-up pazarında rekabetin fitilini ateşledi.

Pazartesi 16 Mayıs 2016 00:00
SUV NEDEN ALINIR?

Bu hafta Türkiye'de satılan SUV'leri inceledik. Hemen hemen tüm marka ve modellere yer verdik. Şehir içindeki trafiğe bakarsanız –özellikle de İstanbul'da bazı semtlerde- ne kadar çok SUV araç satıldığını görürsünüz.

Pazartesi 02 Mayıs 2016 00:00