BÜLTEN GAZETECİLİĞİ

Günlük gazetelerin pazartesiden pazartesiye çıkan otomotiv sayfalarındaki içeriğin büyük ağırlığı "basın bültenleri"nden oluşmaktadır.

Pazartesi 17 Haziran 2019 02:25
ÇELİK MOTOR'DA NELER OLUYOR?

Otomotiv ve filo kiralama sektörümüzün içinde düştüğü süreç hepimizin malumu. Bu süreçten Çelik Motor'da olumsuz etkilendi kuşkusuz. Bu kötüye gidişte "ekonomik süreç" kadar "kötü yönetilme süreci" de var ne yazık ki.

Pazartesi 10 Haziran 2019 02:40
OTOMOBİL KÜLTÜRÜMÜZ

Sizce bizim bir otomobil kültürümüz var mı? Osmanlı'dan günümüze kadar uzayan bir sürece bakıldığında otomobil hayatımız çeşitli gel-gitlerle çalkalanmış.

Pazartesi 27 Mayıs 2019 02:15
ÜÇ DEĞİŞİK ADAM…

Bu hafta otomotiv sektöründeki üç adamdan söz edeceğim. Ama işe heyecan katmak adına bu hafta isim vermeyeceğim. Ama önümüzdeki süreçte bu üç adamla ilgili "haber değeri taşıyan" konuları belgeleriyle haber yapıp yazacağım. Şimdi gelelim otomotiv dünyamızdaki güç ve mevki sahibi üç adamın yaptıkları istismarları anlatan yazımıza…. 

Pazartesi 20 Mayıs 2019 02:20
OTOMOTİV YILI BİTİRDİ Mİ?

İstanbul seçimlerinin tekrar edilmesi ile başlayan döviz yükselişi öncelikle otomotiv sektörünü kalbinden vurdu. İlk çeyrek rakamlarına bakınca zaten can çekişen sektör bu kararla meydana gelen ortamla bence yılı bitirdi gibi…

Pazartesi 13 Mayıs 2019 02:20
PSA TÜRKİYE YAPILANMASININ PERDE ARKASI

Uzun zamandır bu köşede hakkında yazılar yazdığım PSA Groupe Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille nihayet otomotiv gazetecilerinin karşısına çıktı. PSA'nın Türkiye yapılanması Avrupa'da bir ilki oluşturuyor.

Pazartesi 06 Mayıs 2019 02:20
23 NİSAN, İNSAN VE NİSSAN

23 Nisan'da belki sadece televizyonda görebileceği oyuncaklara hiçbir bedel ödemeden sahip olan çocukların o mutluluğunu, sevincini görmek, buna aracı olmak inanın çok önemli.

Pazartesi 29 Nisan 2019 02:20
OGD GALA GECESİ'NDEN YANSIYANLAR!

Evet; gazetelerin, aylık dergilerin teker teker kapandığı, otomotiv basınına yıllarını veren kanaat önderlerinin "başka ne iş yapsam" diye alternatif aradıkları, basılı dergilerin neredeyse kalmadığı bir ortamda otomotiv gazeteciliği yapmaya çalışıyoruz.

Pazartesi 22 Nisan 2019 02:25