10 ARALIK HAREKETİ CHP'Yİ KUŞATTI MI?

Bu hareketin hazırladığı anayasa teklifinde Türk yerine "yurttaşlık" denilmesi, "Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı" ifadesinin tekliflerinde yer alması, bazı muğlak ifadeler kullanılarak federatif yapının savunulması gibi ilkeler mevcut.

Pazar 14 Nisan 2019 03:20
EKREM KAFTANCIOĞLU

2014 yerel seçim sonuçları ilk açıklandığında AK Parti Yalova'yı bir oy farkla kazanmıştı. Daha sonra yapılan itirazlar neticesinde Yalova Belediye Başkanlığı'nı CHP'li Vefa Salman altı oy farkla kazandı.

Pazar 07 Nisan 2019 03:00
BU SEÇİME KALP DAYANMAZKEN SEÇMEN NE MESAJ VERDİ?

Tarihin en heyecanlı seçim süreçlerinden birini yaşadığımız kesin.

Çarşamba 03 Nisan 2019 02:40
BAYBURTLU YUSUF KAZANDI

Bu yazıyı yazdığım sıralarda seçimi İstanbul'da Binali Yıldırım, Ankara'da ise Mansur Yavaş önde götürüyordu. Sandıkların henüz yüzde 57'si açılmışken ilk çıkarabileceğimiz sonuçlardan biri HDP'nin Güneydoğu'da Kürt seçmen tarafından çok net bir şekilde cezalandırıldığını söylemek mümkün.

Pazartesi 01 Nisan 2019 02:50
GEÇ KALMIŞ BİR KARL LAGERFELD YAZISI

Bir markayı baştan yaratmak mı daha zor, yoksa ölü bir markayı tekrar diriltmek mi diye dünya otoritelerine sorsak muhtemelen ikincisini seçeceklerdir. Otoritelere aldırmayan, zorluğu pazara çeviren ve gizemiyle tüketici kültürünü harmanlayan Karl Lagerfeld efsanesinin doğuş noktası tam da burası işte.

Pazar 31 Mart 2019 03:05
EKREM İMAMOĞLU CHP LİDERLİĞİNE Mİ HAZIRLANIYOR?

Bundan birkaç hafta önce Muharrem İnce'nin CHP içinde sessizliğini koruduğunu, yerel seçimlerden sonra ortaya çıkarak genel başkanlık tartışması başlatacağını yazmıştım. Tabi bu durumun olması için CHP'nin seçimlerde uğrayacağı başarısızlığın büyük bir etken olacağını da ifade etmiştim.

Cumartesi 30 Mart 2019 02:40
FLASH TV KAPANMASAYDI YENİ PARTİNİN REKLAMINI YAPARDI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Gezi olayları sırasında hafızalara kazınan o meşhur "demokrasi sadece sandık değildir" sözü nihayet hayat bulacak. Çünkü kurmayı planladıkları parti projesi tabela partisinden öteye gitmeyecek. Zira demokrasilerde tabela partilerine de yer olduğu kuşkusuz bir gerçek.

Perşembe 07 Mart 2019 02:35
OSCAR MI DAHA ÇEKİCİ YOKSA STARBUCKS MI?

Geçen hafta Pazar günü Oscar törenleri öncesi Alfonso Cuaron'un yönetmenlik koltuğunda oturduğu Roma'nın en iyi film ödülünü alacağına kesin gözüyle bakıyordum.

Pazar 03 Mart 2019 03:05