BİRAZ UKALALIK YAPALIM MI EKREM BEY?

Sanırım seçimden önceydi, Kemal Kılıçdaroğlu'na bir televizyon programında Muharrem İnce yerine neden Ekrem İmamoğlu'nu tercih ettiklerini sorduklarında "seçtiğimiz adayın bir başarı hikayesi bulunması lazım" diyordu.

Pazar 02 Haziran 2019 02:55
SEKÜLER KESİM İÇİN TÜRKİYE İTTİFAKI

Dünya küreselleşiyor ama evrenselleşmiyor. Küreselleşme yerel unsurları dünyanın dört bir tarafına saçsa da bunu ham, ilk fabrikadan çıkış haliyle yaptığı için evrenselleşme mümkün olmuyor. Genel baktığımız ama lokali gözden kaçırdığımız bir karmaşayla karşı karşıyayız.

Pazar 19 Mayıs 2019 02:55
TENCERE TAVA HEP AYNI HAVA VOL.2

Pazartesi'den bu yana instagram hikâyelerimin çoğunu #herşeyçokgüzelolacak etiketi süslüyor. En apolitik arkadaşlarımın bile nasıl politize duruma geldiklerine ve aslında hiçbir zaman politikadan uzak kalmadıklarına şahit oluyorum.

Pazar 12 Mayıs 2019 03:00
DİKKAT! BU YAZI DAVUTOĞLU HAKKINDA SPOİLER İÇERİR

Yok, Eski AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde intihar etmek isteyen bir kişiyi "ikna ederek" bu eyleminden vazgeçirdiğini yazmayacağım. Zira başarısız bir kurgunun üzerinde durmak boşa vakit kaybı.

Pazar 05 Mayıs 2019 03:10
SAYIN YOLCULARIMIZ, BULUTLARA TEMAS EDEN KAPTAN PİLOTUNUZ KONUŞUYOR

"Bodrum uçağı rötar yaptı" iddiası üzerine sinirlenen ve yer hizmetleri personeline sinirlenip hakaretler, küfürler savuran F.E.'yi izlediniz. Ve siz de muhtemelen benim gibi o havaalanı personeli kadar böyle bir olay karşısında "medeni" kalamayacağınızı düşünmüş olmalısınız.

Pazartesi 29 Nisan 2019 02:40
GERÇEK BİR MEDYAMIZ OLSAYDI

Gazetelerin ve gazetecilerin hiçbir zaman tarafsız olduğuna inanmadım. Bilakis, "tarafsızlığın" düşünmenin önündeki en büyük engel olduğuna inandım.

Pazar 21 Nisan 2019 02:50
10 ARALIK HAREKETİ CHP'Yİ KUŞATTI MI?

Bu hareketin hazırladığı anayasa teklifinde Türk yerine "yurttaşlık" denilmesi, "Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı" ifadesinin tekliflerinde yer alması, bazı muğlak ifadeler kullanılarak federatif yapının savunulması gibi ilkeler mevcut.

Pazar 14 Nisan 2019 03:20
EKREM KAFTANCIOĞLU

2014 yerel seçim sonuçları ilk açıklandığında AK Parti Yalova'yı bir oy farkla kazanmıştı. Daha sonra yapılan itirazlar neticesinde Yalova Belediye Başkanlığı'nı CHP'li Vefa Salman altı oy farkla kazandı.

Pazar 07 Nisan 2019 03:00