İŞ BAŞVURUSUNDA FARK EDİLMENİN YOLU: VİDEOLU ÖZGEÇMİŞ

İş arıyorsanız ve başvurmayı düşündüğünüz sektörde yüzlerce, belki de binlerce adayın arasında nasıl fark edilebileceğinizi bilmiyorsanız işte size yıldız gibi parlayabileceğiniz bir fırsat: Görüntülü CV, bir diğer deyişle Videolu Özgeçmiş.

Cuma 31 Ocak 2020 03:00
KALKINMADA MARDİN MODELİ

Türkiye'de ''Mardin – Münih hattı'' deyimiyle göçün simgesi olan Mardin, 1.2 milyarlık yatırım ile Güney Doğu Anadolu'da tersine göçün adresi oldu.

Pazartesi 07 Ekim 2019 02:20
"EN ÖNEMLİ SORUN GÜVEN KAYBI"

"Her aile şirketini üzen, sıkan temel konu kişiler arasındaki güvenin kaybolmasıdır. Nitekim örneğin işin içindeki kardeşlerin birbirlerine güvenleri kaybolmuşsa ortak her şeyi olumsuz görebiliyorlar. Aile ve ilişkilere, bardağın boş tarafına odaklanmaktan iş üretmeye zaman kalmıyor."

Salı 03 Eylül 2019 02:25
CAZ SADECE DİNLENMEZ, OKUNUR DA KARSU

Güçlü bir ses tonu... İnat uğruna meslek sahibi olacak derecede hırslı, aşkı, sevgiyi doruklarda yaşayacak denli duygulu, yoğun, isyanını içinde tutmak yerine tüm dünyaya haykıracak kadar cesur, kararlı, kimi zaman saçı örgülü bir kız çocuğu, kimi zaman dayanılması güç cazibeli bir kadın..

Pazar 21 Temmuz 2019 02:25
"ENANİYETİNİ BIRAK DA GİR İÇERİ"

"Zaman zaman nefis muhasebesi yapıyoruz. Çağımızın enaniyet zinciri nedir? Kavramlar, doğrular, amaçlar… Hepsi öylesine karışmış ki, insan muhasebesini neye göre yapacağını bile şaşırmış durumda. Günümüzde "her şeyi bilmek" zorunluluğu dayatılıyor. Bireyler her şeyi bilmediklerinde öteki olmaktan, dışlanmaktan endişe ediyor. Halbuki, İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretleri, asırlar öncesinden benzer bir tevazu örneği göstererek adeta bize ders verir. Der ki: "Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi."

Cumartesi 20 Temmuz 2019 00:00
PROFESÖR ÖZ: TÜRKİYE'NİN SAĞLIĞINI İYİLEŞTİRELİM

Dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün ekibiyle birlikte sağlıklı yaşam tavsiyelerini paylaştığı, BİP'teki "Dr. Öz ve Ekibi" kanalındaki yenilikler tanıtıldı.

Çarşamba 03 Temmuz 2019 02:20
DOĞRU BİR ÜRÜNLE YALITIM YÜZDE 50 ENERJİ TASARRUFU SAĞLAR

Isı yalıtımı konutlarda, binalarda ciddi enerji tasarrufu sağlıyor. Ne zaman? Doğru yapılırsa ve doğru ürün kullanılırsa. Bir binada doğru bir ısı yalıtımı yapıldıysa doğru bir ürünle yüzde 50'ye varan bir enerji tasarrufu sağlanabiliyor.

Perşembe 30 Mayıs 2019 02:30
KARANLIKTA SESSİZ ÇIĞLIK

Bir sonraki noktamıza hareket ediyoruz.. Durağımız, son günlerde bombardımanların yaşandığı İdlib kırsalı.. Afrin'de yeni bir Sevgi Butik Mağazası açılışı var. İdlib'te Sevgi Butik Mağazaları'ndan birine uğrayacağız.. Ardından da Kızılay'ın Suriye içinde desteklediği 15 kamptan birisi olan Taybe Yetimhanesine gideceğiz. Burada açılış ve iftar programı var.

Çarşamba 22 Mayıs 2019 02:30