KURUCU LİDER VE SONRASI

"Biz; yokluktan, zorluktan ve büyük bir zahmetten sonra bugünkü kurum ve marka düzeyine ulaştık. Ama gençlerimiz, geldiğimiz yeri ve çekilen zahmetleri bilmedikleri gibi mevcut düzenimizi ve marka halimizi beğenmiyor daha fazlasını istiyor." Bu sözler vaktiyle ziyaret ettiğimiz tanınmış bir aile şirketinin kurucu liderine ait.

Çarşamba 18 Eylül 2019 02:20
AKLIN AKLINI KULLANMIYORUZ 

Modern insanın ulaştığı vahşet düzeyinin, hangi aklın eseri olduğunu sorgulamaya çalışmıştık bir önceki yazımızda. Gelen yorumlar, kalemimizin bu konudaki yolculuğunun, biraz derinleşmesini gerektirdi. Amacımız en önemli değerimiz olan aklı, yermek değil daha iyi anlamak. 

Çarşamba 11 Eylül 2019 02:20
HANGİ AKILLA

Gerekçeler ne olursa olsun can çekişen canlıyı izlemek, insani değerlerin sıfırlandığı bir ruh halinin dışa vurmasıdır.

Çarşamba 04 Eylül 2019 00:35
LİDERİN AİLE ŞİRKETİ

Lider, kitlenin zamanla ihtiyaç duyduğu liderlik tarzını sergilediği oranda kalıcı olabilir.

Çarşamba 28 Ağustos 2019 02:20
KÖYDE ÇOCUK OLMAK

Köyler, vatan olmanın mührüdür. Erzurum'un Horasan İlçesi'nin şirin bir dağ köyü Iğırbığır'dayız. Burada benzin kokusu yok, trafik yok, AVM, insan kalabalığı, bunaltan sıcaklık yok, sosyal medya yok, vericiler yetersiz olduğundan telefon görüşmeleri sınırlı.

Çarşamba 21 Ağustos 2019 02:20
HANGİ BÜTÜNÜN PARÇASIYIZ?

Üstada sordular; "İyi ve güzel bir hayatın sırrı nedir?" Biraz düşündü ve cevabını verdi Aristo: "İnsan sadece kendi hazlarına değil, parçası olduğu bütüne yönelirse güzel bir hayatı olur."

Çarşamba 14 Ağustos 2019 02:30
HİKÂYENİZ VAR MI?

Bir insan olarak nasıl bir hikâyemiz var acaba? Tanıştığımız aile şirketi sahiplerinde, liderlerde ve özellikle işe alınacak yönetici adaylarında öncelikle aradığımız özellik kişinin bir hikâyesinin olup olmadığıdır.

Çarşamba 07 Ağustos 2019 02:20
MÜCADELENİN NERESİNDEYİZ?

Bugün mücadele ruhunu yeniden diriltmek için insanı yeniden düşünmek zorundayız. Bu şekilde yeryüzünü maddi kazanım için mücadele dünyası olmaktan çıkarıp manada derinleştiğimiz bir mücadele alanına çevirebiliriz.

Çarşamba 31 Temmuz 2019 08:20