İRAN , HAVACILIKTA BÜYÜK OYNUYOR..

En çok kitabı, Erzurum'da kardan kıştan göz açamadığımız lise yıllarımda okudum diyebilirim. Bugün yazacağım konuya giriş yapmamı sağlayacak konu bana Abbas Sayar'ın "Yılkı Atı" adlı romanını hatırlattı.

Pazar 26 Haziran 2016 00:00
SİVİL HAVACILIKTA AB'YE GİRDİK BİLE.

Yakın zamanda gazetelere yansıyan bir haber dikkatimi çekti. Haberin içeriği böyle demiyor isede editör arkadaş "En havalı anlaşma" diye başlık atmış. Ortada henüz bir anlaşma yok. Ama, Avrupa Birliği'nin havacılık konusunda bir anlaşma yapmak istemesi gerçekten havalı bir iş mi olacaktır, işte asıl merak ettiğim budur.

Pazar 19 Haziran 2016 00:00
HAVACILIK MÜZESİ TARİHİ YAŞATIYOR...

Şiirin ustası Orhan Veli'nin dizelerini hatırlar mısınız?

Pazar 12 Haziran 2016 00:00
NURİ DEMİRAĞ'LAR YİNE YETİŞECEKTİR!

Bundan birkaç yıl önceydi. Havacılıkla ilgili bir arkadaşımla zaman zaman yaptığımız sohbetlerden birine başlamıştık. Söze şöyle başlamıştı ''Valla helal olsun senin hemşehrilerine.

Pazar 05 Haziran 2016 00:00
''BIRAKINIZ KURSUNLAR BIRAKINIZ UÇSUNLAR''

Benim gibi çocukluk yılları Anadolu'da geçen insanların uçakla tanışması erken yaşlarda mümkün olmamıştır. Eğer yaşınız da belli bir zaman diliminin üstündeyse ve de ekonomik durumunuz çok da iyi değilse sizin için uçak yolculuğu ne kadar imkansızsa benim için de öyle idi.

Pazar 29 Mayıs 2016 00:00
ÇOK GEÇ KALMIŞ BİR BAŞBAKANLIK

Siz bu satırları okuduğunuz sırada, Ankara siyasal tarihimizin önemli olaylarından birini daha yaşayacak. İktidarı elinde bulunduran Ak Parti, olağanüstü bir genel kurulla genel başkan değişikliği yapacak.

Pazar 22 Mayıs 2016 00:00
''SİZİ KOKPİTE ALALIM''

Uçakla yolculuk yapmanın gerçekten çok güzel olduğunu söylemeye gerek yok elbette. Gelin görün ki, bu iş hala bir ekonomik güç meselesi olmaya devam ediyor.

Pazar 15 Mayıs 2016 00:00
TÜM UÇAKLARDA AİR MARSHAL ŞART

Ülkemizde insanlarımızın yasalara, yönetmeliklere ve kurallara uymamakta acayip takıntılı olduğunu söylemek hiç te abartı olmaz.

Pazar 08 Mayıs 2016 00:00