BİR MAYIS GÜNÜ…

Bereketi simgeleyen Tanrıça Maia 'nın ayı ( Maius Mensis). Gregorian takvimin bu 5. Ayı ülkemiz yakın tarihinde çok önemli, sevindirici ve hüzünlü bir takım olayların gerçekleştiği belirleyici bir zaman dilimi olarak yerini almıştır.  

Pazar 19 Mayıs 2019 00:00
JACİNDA ARDERN VE GELİBOLU

Sayın Jacinda Kate Laurel Ardern Yeni Zelanda Başbakanı, İşçi Partisi üyesi ve müşfik bir anne. Yöresinde başarıları ve iyilikleri dışında çok uzaklarda olan bizlerce de pek tanınmayan bu hanımefendiyi ülkesinde meydana gelen menfur, cinai saldırı sonrası, birbirini takip eden olumlu, örnek davranışları neticesi bizler ve tüm dünya "Büyük Lider" olarak tanıdı.

Çarşamba 10 Nisan 2019 02:30
HOCALI KATLİAMI YIL DÖNÜMÜ

1992, Soğuk Şubat gecesi Azerbaycan – Hocalıda Katledilen şehitlerin, Ocak 1990'da Bakü'de bağımsızlık uğruna şehit olanların ve 1918 yılında Azerbaycan'ın kurtuluşu uğruna şehit düşen Halaskar Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusu mensupları anısına.

Salı 26 Şubat 2019 02:25
SÖNMEYEN ATEŞ; "HÜRRİYET ATEŞİ"

 "Saman topraklarına hoş geldiniz, burası samanın dikleştiği ve Aragua ağacına dönüştüğü yöredir.." 

Pazar 27 Ocak 2019 02:30
KÜÇÜLEN AVRUPA KRİZE DOĞRU MU GİDİYOR?

Avrupa Birliği'nin karar organı Avrupa Parlamentosu, yaşlıca üyelerinden biri evvelki gün verdiği mülakatta .. "Avrupa'nın dünyanın geri kalanı ile kıyaslandığında çok küçüldüğü ve bu küçülmenin de yeni yılda artarak devam edeceğini dolayısıyla büyük sorunlar beklediklerini.." açıkladı.

Perşembe 17 Ocak 2019 02:15
"FREXIT" BAŞLANGICI MI?

Bugünlerde Fransa'da Orta Avrupa geleceğini ciddi etkileyebilecek, yoğun bir sosyal /siyasi hareketlilik başladı, bu da beklenen bir sonuç idi, sadece nasıl ve nereden başlayacağı bilinemiyordu. Fakat yaklaştığının da tabii ki epey göstergesi mevcuttu.

Pazar 09 Aralık 2018 00:00
AHWAZ  VE STUXNET OLAYI

Uluslararası ajanslar 01 Ekim günü, öğlene doğru Suriye'nin doğusunda yer alan Ebu Kemal kenti çevresinin hedef alınarak İran tarafından, 650 / 800 km. menzile sahip füzelerle vurulduğunu açıkladılar ve bu  harekatın Ahwaz'da meydana gelen silahlı saldırıyı gerçekleştirenleri hedef aldığı belirtiliyor…

Salı 02 Ekim 2018 02:20
DEMOKRASİ-OLİGARŞİ, TÜRKİYE'DE SEÇİMLER VE AVRUPA'DAKİ DURUMLAR!

Demokrasi kelimesi hemen hemen dünya dillerinin hepsinde aynı, belki biraz telaffuz farklılıkları olabilir, dolayısıyla da dünyada çok sık tekrarlanan kelime olsa gerek, fakat şurası gerçek ki demokratik sistem uygulanması pratikte ters orantılı olarak eksikliği hep şikayetlere konu oldu.

Pazar 24 Haziran 2018 02:05