TDV sağ 160x600
Halkbank Ekonomi

ÇENGELKÖY'DE MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATAN YEPYENİ BİR PROJE

Ekonomi Perşembe 03 Haziran 2021 07:00

Tahincioğlu, uzun zamandır merakla beklenen Nidapark Çengelköy projesini satışa çıkardı. Çengelköy'ün merkezinde; boğazın, tarihin ve doğanın tam ortasında yer alan Nidapark Çengelköy, az katlı yatay mimarisi ve geniş peyzaj alanları ile dikkat çekiyor.

Çengelköy'de mahalle kültürünü yaşatan yepyeni bir proje

Konut, ofis ve dükkan projeleri geliştiren Tahincioğlu; konut projelerine bir yenisini daha ekledi ve Çengelköy’ün merkezinde, içerisinde tarihi ağaçları barındıran projesini satışa sundu. Proje; Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Çengelköy’ün asırlık tarihine saygılı, geçmişe ait izlerin bulunduğu, eskinin korunduğu yeninin yeşerdiği yerde konumlanan Nidapark Çengelköy, toplam 36 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor. 71 bin 355 metrekare inşaat alanına sahip projede 10 bin metrekarelik doğal toprak alanı bulunuyor. 12 blokta 207 konutun yer aldığı butik projede 2+1, 3+1, 3,5+1, 4+1, 4,5+1 ve 5,5+1 dubleksten oluşan farklı daire seçenekleri yer alıyor.

Tarihi Çaprazlı Köşkü proje içerisinde restore edilerek hayata kazandırılıyor
Nidapark Çengelköy’ün az katlı ve yatay mimari ile bölgenin dokusuna uygun olarak tasarlandığının altını çizen Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “1 milyar TL yatırım değerine sahip Nidapark Çengelköy’de satışlarımıza başlıyoruz. Bugün aynı zamanda temel atma törenimizi de yapıyoruz. Nidapark Çengelköy’de daireler, konfor ve lüks bir yaşantının yanında pandemi koşullarına da uygun olarak tasarlandı. Konutlarımız maksimum verimliliğe, geniş salon pencerelerine, balkon veya teraslara, yüksek tavan ve ferah cephelere sahip. Projemiz içerisinde aynı zamanda tarihi bir eser olan Çaprazlı Köşkü de bulunuyor. Büyük ölçüde hasar görmüş olan eser, tarafımızca restore edilerek hayata geçirilecektir.” diye konuştu. Tahincioğlu, Nidapark Çengelköy projesinin site yönetiminin Tahincioğlu Hizmet ve Yönetim A.Ş güvencesi ve kalitesi ile yürütüleceğini de sözlerine ekledi.

2+1’den 5,5+1’e uzanan zengin konut seçeneği

Proje hakkında detaylı bilgi paylaşan Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak, “12 blok 207 konuttan oluşan Nidapark Çengelköy’de, büyüklükleri 135-450 metrekare arasında değişen 6 farklı tipte konut seçeneği bulunuyor. Her katta az sayıda dairenin yer aldığı geniş oda, salon ve ebeveyn odaları bulunan projemizde 2+1 dairelerimiz 135-155 metrekare, 3+1 dairelerimiz 161-205 metrekare, 3,5+1 dairelerimiz 198-215 metrekare, 4+1 dairelerimiz 216-291 metrekare, 4,5+1 dairelerimiz 215-403 metrekare ve 5,5+1 dairelerimiz 450 metrekare olarak tasarlandı. Tüm dairelerde balkon veya teras bulunan projemizde 10 bin metrekare yeşil alan yer alıyor. Sosyal donatıları arasında açık ve kapalı havuz, buhar banyosu, sauna, cafe, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkurları bulunan Nidapark Çengelköy’de aynı zamanda kamunun kullanımına açık bir park alanı da bulunacak. Çengelköy merkeze yaklaşık 5 dakikalık mesafede yükselen projemiz, Sabiha Gökçen Havalimanına 35 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne 15 dakika mesafede yer alıyor. Projemizden konut sahibi olmak isteyenler banka kredisi kullanmadan dolayısıyla dosya ve hayat sigortası masrafı olmadan 36 ay 0 vade farkı veya 60 ay 0.69 vade farkı avantajlı ödeme planından faydalanabilirler. ” şeklinde konuştu.

- 2020'de rekor satış

2020 yılını rekor satışla kapadıklarının altını çizen Özcan Tahincioğlu, "Yıl sonuna kadar ulaşmayı hedeflediğimiz satış hedefimizi aşarak 2020’yi 2 milyar 250 milyon TL’nin üzerinde bir satış rakamı ile kapattık ve 2021 yılına çok güçlü bir şekilde giriş yaptık.” dedi.

Dövizdeki artış, dolayısıyla arsa ve inşaat maliyetlerindeki yükseliş sebebi ile önümüzdeki günlerde ev fiyatlarının yükseleceğini de belirten Tahincioğlu, gayrimenkulde alım yapmak için en uygun zaman olduğunu belirtti.

Bu yıl bitmeden yeni projelerin ve yeni firma bilgilerinin açıklanmaya devam edeceğinin altını çizen Tahincioğlu, "Göcek’te geliştirmeye devam ettiğimiz projemiz yakın bir tarihte ön satışa çıkacak” diye konuştu.

 

 

 

ABONE OL