OTUZBEŞLİK: KLASİK ROCK HENÜZ ÖLMEDİ

Magazin Çarşamba 01 Nisan 2020 00:30

2014 yılından bu yana, çeşitli şehirlerde canlı müzik mekanları ile festivallerde sahne alarak türkçe ve ingilizce rock şarkıları yorumlayan OTUZBEŞLİK'in ilk türkçe rock albümü "Otuzbeşlik Koş Yardıma", tüm dijital müzik platformlarında yayında..

Otuzbeşlik: Klasik rock henüz ölmedi

Her biri ayrı bir alanda uzman olan, hem mühendis hem yönetici olarak yıllarca çalışmış bu insanlar, kendi şarkı sözlerini ve bestelerini yapmakla kalmamış, düzenlemelerini de kendileri yapıp albümün tüm prodüksiyon bütçesini de kendileri üstlenmişler. Özetle projenin mutfağında da kendileri olmak istemişler. 20 yılı aşkın dostluklarını, bağımsız müziklerine yansıtarak kendilerini ifade etmeye çalışmanın yanı sıra, "Klasik rock müzik henüz ölmedi, gençlere bu müziği sevdirmek istiyoruz" şeklinde de bir mesaj veriyorlar.

Aynı zamanda farklı şehirlerde ve ülkelerde yaşayan grup üyelerinin, kendi ev stüdyolarında yaptıkları plot kayıtlar, kendi imkanlarıyla çektikleri videolar ve yönettikleri sosyal medya kanalları ile web sitesi de hem samimi, hem profesyonel, hem de bağımsız bir bakış açısını yansıtıyor.

Grubun bu ilk albümünde, sözleri ve besteleri kendilerine ait 10 şarkıları var. Toplumsal ve bireysel sorunlara kendi bakış açılarını yansıttıkları şarkılar, düzenleme ve melodileriyle kulaklarda yer etmenin dışında, sözleriyle de hafızalara kazınacak.
“Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın. En garibi de budur ya; öldüm der yine de yaşarsın…” diyerek Mevlana’ya selam duran grup, “Şiddete bahane bulmaktı kaygımız” sözleriyle de özellikle kadına yönelik şiddete dikkat çekiyor.
Ülkemizin ve gezegenimizin üstüne kara bulut gibi çöken salgınların yarattığı ruh hali ile doğal ve insan kaynaklı her türlü felaketin insanoğlunda yarattığı iç sıkıntılarını ise “Kara köpek kalk üstümden nefes alayım, kara köpek bırak peşimi hür olayım” diye haykırarak dışa vuruyorlar.
Grup üyeleri ise şöyle:
Volga Berkan Okan (Vokal, Mızıka)
Mehmet Ekim Ayyıldız (Gitar, Klavye, Geri Vokal)
Osman Cem Gençtürk (Bas, Geri Vokal)
Caner Sarıoğlu (Davul)
OTUZBEŞLİK’in ilk türkçe rock albümü “Otuzbeşlik Koş Yardıma”, tüm dijital müzik platformlarında yayında.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR