İBB m0b

'WESTEND / BATININ SONU' PRÖMİYERİ KAPALI GİŞE OYNADI

Magazin Pazar 29 Eylül 2019 00:30

Almanya'nın en önemli yazarlarından Moritz Rinke'nin kaleme aldığı, Tuğsal Moğul'un yönettiği 'Westend / Batının Sonu' oyununun prömiyeri 27 Eylül Cuma akşamı DasDas'ta gerçekleşti.

'WESTEND / BATININ SONU' PRÖMİYERİ KAPALI GİŞE OYNADI

 Biletleri günler öncesinden tükenen oyunun bitiminde seyirciler, ekibi dakikalarca ayakta alkışladı.

 DasDas’ın, bu sezonki yeni oyunu ‘Westend / Batının Sonu’, tiyatroseverlerle buluştu. 27 Eylül’de gerçekleşen prömiyerinin biletleri günler öncesinden tükenen oyunu yaklaşık 700 kişi seyretti. PEN dahil birçok önemli edebiyat ödülüne sahip Moritz Rinke’nin yazdığı, süpervizörlüğünü Hakan Savaş Mican’ın yaptığı, yönetmenliğini ise Tuğsal Moğul’un üstlendiği oyunun sonunda, tüm ekip sahneye çıkarak heyecanını paylaştı. Prömiyere Serkan Altunorak, Timuçin Esen, Tilbe Saran, Meltem Cumbul, Güven Kıraç, Tansu Biçer, İdil Fırat, Didem Balçın, Emin Alper gibi ünlü isimler de katıldı.

 Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı oyunda Eduard ve Charlotte, şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde yıllar sonra yeniden buluştukları eski bir arkadaşları ve komşularını ağırlarken Pandora’nın Kutusu açılıyor.

 Prömiyerinde oyun ekibinin dakikalarca ayakta alkışlandığı ‘Westend / Batının Sonu’, 29 Eylül’de ve Ekim ayı boyunca DasDas Sahne’de olacak. Oyunun diğer temsillerinin biletleri, Biletix’te satışta…

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR