TT a8D

AVRUPA DİRENİYOR

Başkan Trump'ın, İran kararı görünen o ki taa İkinci Dünya Savaşı'ndan beri çok yakın müttefik olan Amerika ve Avrupa'nın arasını açıyor. Avrupa, İran ile yaptıkları nükleer anlaşmanın devamını sağlamak için var gücüyle direniyor. Bu mücadelenin sonucu Türkiye'yi de yakından ilgilendirdiği için dikkatle izlemekte fayda var.

Pazartesi 21 Mayıs 2018 02:30
ÜNLÜLERE UYUŞTURUCU OPERASYONU SOSYAL KABUL YARATIR MI?

Biraz ters taraftan bakacağım. Umarım derdimi anlatabilirim. Okumuşsunuzdur. Aralarında Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren gibi çok çok ünlü ismin bulunduğu bir gruba yaklaşık 5 yıl önce uyuşturucu operasyonu yapılmış ve dava açılmıştı. Dava önceki gün sonuçlandı bir kısmı "satıcılıktan" 4-6 yıl ceza aldı. Buraya kadar kitabına uygun.

Cuma 18 Mayıs 2018 02:30
ERDOĞAN İLE GÖRÜŞEN YAHUDİLER NEYE İNANIYOR?

Kılık kıyafetleri, saç biçimleri ve yaşamlarıyla tam anlamıyla koyu dindar Museviler. Ancak dış dünyanın tanıdığı "Yahudi" kavramının dışında şeylere inanıyorlar.

Perşembe 17 Mayıs 2018 02:25
FİLİSTİN'İN CAMA ÇARPAN GÜVERCİNLERİ

Amerika artık Ortadoğu'da barış adına hareket ettiğini söyleyemez. Çünkü sorunun bir parçası oldu. Ateşe atılan benzin oldu. Kaybedilen 58 can, yaralanan 3 bin kişinin akan kanı toprağı sularken "Barış sürecine bağlıyız" açıklaması komik kaçıyor. 

Çarşamba 16 Mayıs 2018 02:25
POLİTİKACILAR İÇİN EN ZOR ZAMANLAR

İşin en heyecanlı kısmı burası. Yani aday adaylığı başvurusu yapıp, parayı yatırdıktan sonra beklemesi. Çünkü Yarısı AK Parti'ye olmak üzere yaklaşık 15 bin aday adayı var. Altı yüzer tanesi aday olsa seçime girme hakkı kazanan 10 parti olduğuna göre 6 bin eder. Başka partilerin listesinden girecek olanları sayıp toplamdan düşmüyorum. Ona rağmen geri kalan 9-10 bin kişi daha baştan kaybetmiş sayılacak.

Salı 15 Mayıs 2018 02:35
ROBOTUN BOTU

İnternette bir savaştır gidiyor. Sanki bir uygulamada çok görünen gerçekte de çok olacakmış gibi. Veya çok sesi çıkanın haklı olduğu gibi bir durum yok. Ama gel de sen bunu anlat.

Pazartesi 14 Mayıs 2018 02:20
İSRAİL-İRAN SAVAŞI BAŞLADI BİLE

Suriye'deki İran milis güçleri Golan tepelerindeki İsrail üssüne 20 füze yollayınca İsrail'de karşılık olarak 50 hedefi vurduğunu açıkladı. Görünen o ki, Suriye'deki Rus savunma sistemleri devreye girmedi.

Cuma 11 Mayıs 2018 02:35
TÜRKİYE İRAN'IN ATOM BOMBASI OLSUN İSTER Mİ?

Ne İran'ın ne de İsrail'in nükleer silahı olsun istemez. Ancak Amerika'nın bir grup ülke ile birlik olup kendisinin komşusu ile ticaret yapmasına engel koymasını da hiç istemez.

Perşembe 10 Mayıs 2018 02:25